ПОТРЕСНИ ТРЕНУТАК И СНАЖНЕ РЕЧИ: Командант руске морнарице обишао посаду потонуле крстарице "Москва" (ВИДЕО)

Новости онлине/Ђ. М.

16. 04. 2022. у 19:00

ГЛАВНОКОМАНДУЈУЋИ руске Ратне морнарице адмирал Николај Јевменов се састао у Севастропољу са посадом потонуле ракетне крстарице "Москва".

ПОТРЕСНИ ТРЕНУТАК И СНАЖНЕ РЕЧИ: Командант руске морнарице обишао посаду потонуле крстарице Москва (ВИДЕО)

Фото: Shutterstock/Јутјуб/ ГТРК "Поморье"

Адмирал Јевменов је обавестио посаду крстарице да ће официри и морнари са "Москве" наставити да служе у морнарици.

- Традиције гардијске ракетне крстарице "Москва" биће пажљиво очуване и настављене, као што је то одувек било у Ратној морнарици - рекао је Јевменов.

Подсећамо, према саопштењима руске стране, крстарица Москва је тешко оштећена детонацијом муниције 13. априла. Дан касније Руси су саопштили да је брод потонуо током тегљења ка луци.

- Током вуче крстарице "Москва" до одредишне луке, због оштећења трупа задобијеног током пожара од детонације муниције, брод је изгубио стабилност. У условима олујног мора, брод је потонуо - саопштили су из војног ресора.

Руски медији су такође објавили да су сви чланови посаде евакуисани.

Украјински званичници и медији тврде да је пловило потопљено нападом противбродских ракета украјинске производње "Нептун".

"Москва" је била ракетна крстарица руске морнарице и водећи брод класе Пројекат 1164 Атлант. Била је водећи брод руске Црноморске флоте.

БОНУС ГАЛЕРИЈА: Руско ваздухопловство

БОНУС ВИДЕО: ИЗВЕШТАЈ СА ФРОНТА - ДНР објавио каква је ситуација у Мариупољу

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Мађар би да хапси Путина и Нетанјахуа: Закон је јасан, то је обавеза

Мађар би да хапси Путина и Нетанјахуа: "Закон је јасан, то је обавеза"

БУДУЋИ мађарски премијер Петер Мађар изјавио је да ће се његова земља поново придружити Међународном кривичном суду и бити спремна да спроводи налоге за хапшење, укључујући и онај који се односи на израелског премијера Бењамина Нетанјахуа.

20. 04. 2026. у 20:04

Шпанска влада наредила: Хитно уклоните усташке симболе са гробнице злочинца НДХ Макса Лубурића

Шпанска влада наредила: Хитно уклоните усташке симболе са гробнице злочинца НДХ Макса Лубурића

СА ГРОБНИЦЕ злогласног заповедника усташког логора Јасеновац, злочинца Вјекослава Макса Лубурића на градском гробљу Каркајшент у Валенсији, морају се уклонити усташки симболи, саопштиле су шпанске власти, преноси агенција ЕФЕ.

20. 04. 2026. у 18:48

Коментари (2)

Да нестану без трага Војислав Шешељ открио: Тражио сам да се једноставно елиминишу, да им се уопште не суди