"НЕ ПРАВИМ РАЗЛИКУ ИЗМЕЂУ ТЕШКОГ И ЛАКОГ НАОРУЖАЊА": Фон дер Лајенова позвала на додатно испоруку оружја Украјини
ПРЕДСЕДНИК Европске комисије Урсула фон дер Лајен позвала је земље ЕУ да што пре испоруче још оружја Украјини, услед руске специјалне војне операције у тој земљи.
Урсула фон дер Лајен / Фото АП
- Све државе чланице које могу треба брзо да испоруче оружје, јер само тада Украјина може да преживи у својој акутној дефанзивној борби против Русије - рекла је Фон дер Лајенова за немачки лист "Билд ам зонтаг".
Она је истакла да треба учинити све могуће да се помогне окончању сукоба у Украјини, иако би они могли потрајати месецима или чак годинама, у најгорем случају, пренeо је "Спутњик".
Фон дер Лајенова је нагласила да Украјина мора да добије оно што јој треба за одбрану и чиме може да управља и додала да "не прави разлику између тешког и лаког наоружања".
Високи комесар ЕУ за спољну политику и безбедност Жозеп Борељ изјавио је након заједничке посете Кијеву са Фон дер Лајеновом раније овог месеца да ће рат у Украјини "бити добијен на бојном пољу" и поновио непоколебљиву приврженост Уније пружању војне подршке Кијеву.
БОНУС ВИДЕО:
СНИМАК СА АУТО-ПУТА У ЖИТОМИРУ: Погледајте последице борби недалеко од Кијева
ПУТИН ПИСАО ВУЧИЋУ: Пожелео му здравље и успехе, а грађанима Србије срећу и просперитет
ПРЕДСЕДНИК Александар Вучић примио је данас честитку председника Руске Федерације Владимира Путина поводом Дана државности Републике Србије, у којој му је руски лидер пожелео здравље и успехе, а грађанима Србије срећу и просперитет, саопштила је данас Служба за сарадњу са медијима председника Републике.
13. 02. 2026. у 12:40
СТРАДАЛИ МЛАДИЋ СИН ПОЗНАТОГ МУЗИЧАРА: Нови детаљи несреће у Сарајеву
ЕРДОАН Моранкић (23), који је страдао у трамвајској несрећи у Сарајеву, син је познатог музичара из Брчког Армана Моранкића, пише портал сарајевског Аваза.
13. 02. 2026. у 12:05
БОМБА, АУТОМАТ И ЦРНА БЕРЕТКА: Хрватски градоначелник се маскирао у Томпсона из "Чавоглава" - поред њега и "Пленковић" и "први човек Загреба
ДАНАС је у Светој Недељи одржан карневал Фашник, а на позорницу се попео и градоначелник овог места Дарио Зуровец који је био обучен као контроверзни хрватски певач Марко Перковић Томпсон који је познат по својим проусташким ставовима и песмама.
14. 02. 2026. у 14:35
Коментари (10)