НОВЕ САНКЦИЈЕ ЕУ: Естонија забранила руским бродовима улазак у своје луке

Танјуг

17. 04. 2022. у 14:29

ЕСТОНИЈА је, у оквиру санкција ЕУ, од данас забранила руским бродовима улазак у своје луке, саопштило је Министарство економије и инфраструктуре те земље.

НОВЕ САНКЦИЈЕ ЕУ: Естонија забранила руским бродовима улазак у своје луке

Фото: Принтсцреен

Бродови који плове под руском заставом, а којима је потребна помоћ могу, у изузетним случајевима, упловити у естонске луке уз дозволу управе полиције и граничне службе, преноси РИА Новости.

Раније данас улазак руским бродовима у своје луке забранила је Бугарска, а јуче је то учинила Румунија.

Нови пакет санкција који је ЕУ увела Русији због њене војне операције у Украјини укључује забрану уласка у луке ЕУ након 16. априла за бродове регистроване под руском заставом, изузимајући пољопривредне и прехрамбене производе, хуманитарну помоћ и енергенте.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
СКАНДАЛ У БРИТАНИЈИ, ПОРОДИЦЕ У ШОКУ: Директорка мртвачнице гледала цртани филм са мртвим бебама у својој кући

СКАНДАЛ У БРИТАНИЈИ, ПОРОДИЦЕ У ШОКУ: Директорка мртвачнице гледала цртани филм са мртвим бебама у својој кући

ЕЈМИ Аптон (38), оснивачица удружења Florrie’s Army у Лидсу у Енглеској, нашла се у центру велике афере након што су родитељи преминуле деце открили да су тела њихових беба држана у њеној кући уместо у мртвачници.

27. 08. 2025. у 17:50

ОВО ЈЕ ДЕТАЉАН СПИСАК НАМИРНИЦА КОЈИМА ЋЕ ПАСТИ ЦЕНА: Нове економске мере важне за грађане

ОВО ЈЕ ДЕТАЉАН СПИСАК НАМИРНИЦА КОЈИМА ЋЕ ПАСТИ ЦЕНА: Нове економске мере важне за грађане

ПРЕСЕДНИК Србије Александар Вучић истакао је јуче приликом излагања о смањењу маржи на кућну хемију и прехрамбене производе, а у оквиру представљања нових економских мера за грађане, да снижење које ће уследити као последица ограничења трговачких маржи обухвата 3000 производа из 23 групе.

25. 08. 2025. у 13:15

Коментари (1)

КОШАРКАШКА ТРАНСФЕР БОМБА! Пала одлука ко мења Светислава Пешића?!