МАЂАРСКА жели да види детаље предлога Европске уније о санкцијама на увоз руске нафте и гаса пре него што одлучи да ли ће блокирати или не тај предлог, изјавио је данас Гергељ Гуљаш, шеф кабинета премијера Виктора Орбана.
ВЛАДИМИР Зеленски моли Запад за ракете како би повећао број жртава међу украјинским војницима и поново не би преузео њихова тела, изјавила је Марија Захарова, портпарол Министарства спољних послова Русије.
НАКОН састанка између Маска, Бесента и америчког председника Доналда Трампа у Овалном кабинету, према наводима "Неw Yорк Поста", избила је свађа због договора о томе ко би требало да буде шеф Пореске управе (ИРС).
ОКО 300 припадника Калифорнијске националне гарде тренутно се налази у Лос Анђелесу након два дана протеста због спровођења имиграционих закона, рекла је Изи Гардон, помоћница гувернера Гевина Њусома.
ПРЕДСЕДНИК Украјине Володимир Зеленски изјавио је данас да руски председник Владимир Путин тежи да обнови моћ Савеза Совјетских Социјалистичких Република, тако да не жели да оконча рат у Украјини.
СЛОВАЧКА ће блокирати сваки покушај увођења санкција Европске уније Русији, изјавио је данас словачки премијер Роберт Фицо након што је парламент те земље изгласао резолуцију којом од владе тражи да не подржи било какве нове казнене мере против Москве.
Velja
22.04.2022. 07:34
To jest Mađarska traži alternativu za koju zna da je nema.