АМЕРИЧКИ ГЕНЕРАЛ СЕ ОБРУШИО НА ШОЛЦА: Огорчен је због немачке одлуке и односа Берлина према Украјини

Новости онлине

22. 04. 2022. у 19:54

АМЕРИЧКИ генерал Џек Кин критиковао је немачког канцелара Олафа Шолца због одбијања да снабде Украјину оружјем, пише РИА Новости.

АМЕРИЧКИ ГЕНЕРАЛ СЕ ОБРУШИО НА ШОЛЦА: Огорчен је због немачке одлуке и односа Берлина према Украјини

Фото: Shutterstock/Profimedia

Раније је немачки лидер рекао да је Берлин практично исцрпео своје могућности по питању снабдевања Кијева војним системима и опремом. Према његовим речима, Бундесвер мора да се фокусира на јачање сопствених одбрамбених способности.

- Ово је ужасан изговор... Штета што не желе да помогну Украјинцима - огорчен је бивши заменик начелника генералштаба америчке војске генерал Кин.

Москва је више пута указивала на покушаје Запада да продужи сукоб у Украјини испорукама оружја. Министарство одбране је упозорило да ће ти товари постати легитимне мете Ваздушно-космичких снага.

Русија је 24. фебруара покренула специјалну операцију у Украјини. Председник Владимир Путин рекао је да је њен циљ "заштитом људи који су већ осам година били изложени малтретирању и геноциду од стране кијевског режима".

За то је, према његовим речима, планирано да се изврши демилитаризација и денацификација Украјине, да се приведу правди сви ратни злочинци одговорни за злочине над цивилима у Донбасу.

БОНУС ГАЛЕРИЈА: Чеченски специјалци на дефилеу у Грозном

БОНУС ВИДЕО: УНИФОРМЕ, ОПРЕМА, СТРАНО ОРУЖЈЕ И ТЕЛА НАЦИОНАЛИСТА - Ово је остало од Оружаних снага Украјине

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВЕШТАК ОТКРИО ЈЕЗИВЕ ДЕТАЉЕ О ДЕЧАКУ УБИЦИ: Ево зашто је Коста пуцао на чувара школе, није га потресло сазнање кога је све убио

ВЕШТАК ОТКРИО ЈЕЗИВЕ ДЕТАЉЕ О ДЕЧАКУ УБИЦИ: Ево зашто је Коста пуцао на чувара школе, није га потресло сазнање кога је све убио

ЗАКЉУЧИЛИ смо да је Коста био способан да управља својим поступцима у време извршења злочина и да та способност није била битно смањена. Постоји једна краткотрајна ометеност, за период у учионици за који он каже да нема сећања, али он је све радио по плану. То указује да је он управљао својим поступцима.

05. 06. 2025. у 17:05

ВРТОГЛАВА СУМА: Колику националну пензију прима Љиљана Благојевић

ВРТОГЛАВА СУМА: Колику националну пензију прима Љиљана Благојевић

ЈЕДНА од наших најистакнутијих драмских уметница Љиљана Благојевић отишла је у пензију, а налази се међу двадесетчетворо уметника, који ће примају националну пензију за допринос култури.

07. 06. 2025. у 11:30

Коментари (8)

АЈДЕ ДА СЕ НЕ ЛАЖЕМО! Драган Стојковић Пикси после Албанија - Србија: Ма, то ме апсолутно не занима!