КОНАШЕНКОВ О ДРУГОЈ ФАЗИ ОПЕРАЦИЈЕ У УКРАЈИНИ: Откривено какве губитке је претрпела украјинска војска (ВИДЕО)
ВАЗДУШНО космичке снаге Руске Федерације су високопрецизним пројектилима погодиле 13 војних објеката Украјине, укључујући два командна места, 11 упоришта и места концентрације људства и технике, саопштио је на вечерњем брифингу портпарол Министарства одбране Игор Конашенков.
ФОТО: Министерство обороны Российской Федерации
- Као резултат ракетних удара ВКС уништено је до две чете украјинских националиста, као и 27 јединица оклопних возила и возила.
Авијација Ваздушно-космичких снага Русије погодила је 26 војних објеката Украјине, укључујући два командна места и 21 подручје концентрације људства и војне опреме.
Авијација ВКС РФ у областима насеља Торецки, Комар и Богатир уништила је три складишта ракетног и артиљеријског наоружања Украјине.
Руске ракетне трупе дан погодиле украјинско командно место, пет подручја концентрације људства и технике, као и једну артиљеријску батерију.
Украјински хеликоптер Ми-8, ПВО систем Бук-М1 и станица за електронско ратовање уништени су у рејону Барвенкова на аеродрому.
ПВО системи уништили су три украјинске беспилотне летелице у областима насеља Бољшији Проходи, Шуровка, Харковска област - навео је Конашенков.
Препоручујемо
ПОГЛЕДАЈТЕ - РУСКИ ДРОН ИЗНАД ПОСЛЕДЊЕГ УПОРИШТА ПУКА АЗОВ: Челичана Азовсатљ из птичије перспективе (ВИДЕО)
21. 04. 2022. у 20:08 >> 20:10
ВОЈСКА ДНР НАПРЕДУЈЕ: Украјинци имају велике губитке, беже и остављају технику
21. 04. 2022. у 18:33
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ЕПСКИ ДЕБАКЛ! Арина Сабаленка избачена са Ролан Гароса
НАЈБОЉА тенисерка планете Арина Сабаленка неће се такмичити у завршници Ролан Гароса.
03. 06. 2026. у 15:48
КРАЂА ВЕКА У НБА! Никола Јокић овакву неправду није заслужио, брука и срамота
НБА лига донела је одлуку о МВП играчу НБА лиге!
17. 05. 2026. у 16:04 >> 16:14
НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²
"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."
02. 06. 2026. у 21:24
Коментари (1)