ШРЕДЕРУ СЕ СВЕТЕ ЗБОГ ВЕЗА СА РУСИЈОМ: Страначке колеге га избацују из партије, постао је проблем за Шолца

НЕМАЧКЕ Социјалдемократе позвале су Герхарда Шредера да напусти странку након што је бивши канцелар бранио руског председника Владимира Путина и одбио да прекине везе које има са руским државним компанијама.

ШРЕДЕРУ СЕ СВЕТЕ ЗБОГ ВЕЗА СА РУСИЈОМ: Страначке колеге га избацују из партије, постао је проблем за Шолца

Фото: ЕПА

Од њега је захтевано да напусти функције како би "се сачувала његова репутација некада успешног канцелара", рекла је копредседница СПД Саскиа Есен у интервјуу за радио Дојчландфунк. 

- Нажалост, није послушао овај савет - рекла је Есенова, и зато је започет процес избацивања Шредера из странке. 

Овакав развој ситуације долази након што је Шредер за Њујорк тајмс рекао да ће поднети оставку на функције које има у руским компанијама само ако Путин обустави испоруке гаса Европи.

Шредерово пријатељство са Путином постало је проблем за канцелара Олафа Шолца, пошто се Немачка налази под интензивним притиском да учини више како би подржала Украјину, укључујући снабдевање тенкова и другог тешког наоружања.

БОНУС ГАЛЕРИЈА: Украјински "Бајрактари"

БОНУС ВИДЕО: УДАР "КАЛИБРА" - Руси објавили снимак како уништавају украјинску војску

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: "Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати"

ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп продужио је данас ванредно стање на националном нивоу у вези са Западним Балканом, у складу са Законом о међународним ванредним економским овлашћењима, објављено је данас на сајту Федералног регистра САД.

24. 06. 2026. у 17:38 >> 17:45

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.

24. 06. 2026. у 18:41

Коментари (0)

Светско првенство је подигнуто на виши ниво уз ове бонусе и поклоне