ЛОНДОН ПРЕТИ НУКЛЕАРНИМ УДАРОМ НА РУСИЈУ: Бен Волас поручио Путину да не заборави да је НАТО нуклеарни савез
НАТО је нуклеарна алијанса, пошто земље у његовом саставу имају одговарајуће наоружање. Истовремено, Велика Британија је спремна да то искористи ако буде потребно, рекао је министар одбране Бен Волас.
ФОТО: Јутјуб/Принтскрин/ The Telegraph
Лондон ће то искористити ако буде потребно да заштити земљу и Алијансу, рекао је Волас. Према његовим речима, то је главни фактор одвраћања Русије и Москва то треба да има на уму.
„Неке од наших пројектила су сада под водом и наше храбро особље Краљевске морнарице спремно је да употреби нуклеарно оружје ако мора да брани ову Краљевину и НАТО. Изузетно је важно да он (Владимир Путин) не заборави ово“, рекао је Волас.
Немачки канцелар Олаф Шолц је у међувремену приметио да је чување НАТО-а подаље од украјинског сукоба главни приоритет. Према његовим речима, неопходно је свим средствима избећи нуклеарни рат.
БОНУС ВИДЕО: Погледајте: Овако изгледа подземни град у „Азовсталу” окружен Русима
Препоручујемо
(УЖИВО) РАТ У УКРАЈИНИ: Руски официр - "НАТО је спремао војску Украјине за напад на Русију"
17. 04. 2022. у 07:20 >> 14:36
ДАЛЕКОМЕТНА АРТИЉЕРИЈА И ПВО: Британија и савезници шаљу још смртносног оружја Украјини
31. 03. 2022. у 19:35
ПУТИН ПИСАО ВУЧИЋУ: Пожелео му здравље и успехе, а грађанима Србије срећу и просперитет
ПРЕДСЕДНИК Александар Вучић примио је данас честитку председника Руске Федерације Владимира Путина поводом Дана државности Републике Србије, у којој му је руски лидер пожелео здравље и успехе, а грађанима Србије срећу и просперитет, саопштила је данас Служба за сарадњу са медијима председника Републике.
13. 02. 2026. у 12:40
СТРАДАЛИ МЛАДИЋ СИН ПОЗНАТОГ МУЗИЧАРА: Нови детаљи несреће у Сарајеву
ЕРДОАН Моранкић (23), који је страдао у трамвајској несрећи у Сарајеву, син је познатог музичара из Брчког Армана Моранкића, пише портал сарајевског Аваза.
13. 02. 2026. у 12:05
БОМБА, АУТОМАТ И ЦРНА БЕРЕТКА: Хрватски градоначелник се маскирао у Томпсона из "Чавоглава" - поред њега и "Пленковић" и "први човек Загреба
ДАНАС је у Светој Недељи одржан карневал Фашник, а на позорницу се попео и градоначелник овог места Дарио Зуровец који је био обучен као контроверзни хрватски певач Марко Перковић Томпсон који је познат по својим проусташким ставовима и песмама.
14. 02. 2026. у 14:35
Коментари (19)