УКРАЈИНА ДОБИЈА 33 МИЛИЈАРДЕ ДОЛАРА? Џо Бајден шаље захтев Конгресу
АМЕРИЧКИ председник Џо Бајден ће од Конгреса затражити додатне 33 милијарде долара за подршку Украјини у текућем сукобу са Русијом.

Фото: Танјуг/АП Пхото
Огроман део огромног пакета – око 20,4 милијарде долара – намењен је додатној војној и безбедносној помоћи, док ће остатак бити искоришћен за економску и хуманитарну помоћ, преносе амерички медији, позивајући се на високе званичнике администрације.
Подсетимо, раније данас Бајден је тражио од Конгреса дозволу да заплени руску имовину.
Осим огромног пакета помоћи Украјини, Бајден такође тражи нова овлашћења да циља на богате Русе за које америчка администрација верује да су 'олигарси.'
- Председник Бајден ће послати предлог свеобухватног законодавног пакета који ће повећати ауторитет владе Сједињених Држава да позива руску владу и руске олигархе на одговорност за рат председника Путина против Украјине - наводи се у саопштењу Беле куће.
Ако се омогући, предложена овлашћења би омогућила америчким властима да „успореде процес заплене имовине олигарха“, да их продају и да приход усмере у Украјину.
БОНУС ВИДЕО:
ПОСЛЕДИЦЕ УДАРА ТОЧКЕ-У: Украјинци гранатирали Херсон - Руси објавили снимак

ДОГОВОРЕНО ПРИМИРЈЕ ИРАНА И ИЗРАЕЛА: Трамп - Крај рата; Бомбе САД нису уништиле нуклеарна постројења? (ФОТО/ВИДЕО)
РАТ Израела и Ирана - 11. дан.
23. 06. 2025. у 08:17 >> 00:53

ХАМНЕИ ПРЕВАРИО ТРАМПА: Америка гађала празно нуклеарно постројење?
ВИСОКИ ирански извори рекли су Реутерсу да је већина високо обогаћеног уранијума на локацији Фордо уклоњена пре америчког напада.
22. 06. 2025. у 10:37

СЛИКА ИЗ СРБИЈЕ КОЈА СЛАМА СРЦЕ: Трагичан разлог зашто рода 2 дана не напушта згариште - изгорело 2 хектара жита
СВАКЕ године, упркос молбама и апелима, велики број људи пали стрљику и на тај начин долази до пожара у којима страдају туђи усеви, али нажалост и животи невиних бића.
27. 06. 2025. у 16:50
Коментари (11)