МАЂАРСКА ВЛАДА ДЕМАНТОВАЛА НЕМАЧКЕ МЕДИЈЕ: "Наш став је јасан - не подржавамо санкције против руске нафте"

Р. В.

02. 05. 2022. у 21:17

ПОРТПАРОЛ мађарске владе Золтан Ковач прокоментарисао је извештај немачког ТВ канала ЗДФ да је Мађарска повукла вето на ембарго ЕУ на руску нафту и рекао да Будимпешта не подржава санкције гасу и нафти из Русије.

МАЂАРСКА ВЛАДА ДЕМАНТОВАЛА НЕМАЧКЕ МЕДИЈЕ: Наш став је јасан - не подржавамо санкције против руске нафте

Фото: Архива ВН

Раније је ТВ канал ЗДФ, позивајући се на високог дипломату ЕУ, јавио да су Аустрија, Мађарска и Словачка повукле право вета на ембарго ЕУ на руску нафту.

- Мађарска није 'повукла свој вето'. Заправо, став Мађарске о санкцијама против руске нафте и гаса остаје непромењен: ми их не подржавамо - написао је Ковач на Твитеру.

БОНУС ВИДЕО:

БРИТАНСКИ ПЛАЋЕНИК У УКРАЈИНИ: Нико није ни динара добио за ратовање

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
СЛИКА ИЗ СРБИЈЕ КОЈА СЛАМА СРЦЕ: Трагичан разлог зашто рода 2 дана не напушта згариште - изгорело 2 хектара жита

СЛИКА ИЗ СРБИЈЕ КОЈА СЛАМА СРЦЕ: Трагичан разлог зашто рода 2 дана не напушта згариште - изгорело 2 хектара жита

СВАКЕ године, упркос молбама и апелима, велики број људи пали стрљику и на тај начин долази до пожара у којима страдају туђи усеви, али нажалост и животи невиних бића.

27. 06. 2025. у 16:50

Коментари (3)

Тржишта уздрмана, али ова жаба остаје зелена: Wалл Стреет Пепе (WЕПЕ) скаче 84%