ПОГЛЕДАЈТЕ - ПОД ТЕПИХОМ РУСКИХ БОМБИ: Фабрика Азовстаљ данас у Мариупољу (ВИДЕО)
НА руским друштвеним мрежама појавио се снимак бомбардовања челичане Азовстаљ.

Фото: Принтсцреен/Јутјуб/ Ernesto Che Guevara
„Руске ваздухопловне снаге разбијају националистичке позиције Азова у индустријском комплексу Azov Steel (Азовстаљ) у Мариупољу. Изгледа да су рукавице потпуно скинуле.”
Русија је 24. фебруара започела војну операцију у Украјини. Председник Владимир Путин назвао је њен циљ „заштитом људи који су били изложени геноциду од стране режима у Кијеву осам година“. За то је, према његовим речима, планирано да се изврши „демилитаризација и денацификација Украјине“.
Како је саопштило Министарство одбране Руске Федерације, закључно са 25. мартом завршени су главни задаци прве етапе – значајно су смањили борбени потенцијал Украјине. Главни циљ у руском војном ресору назван је ослобођење Донбаса.
Министар спољних послова Русије Сергеј Лавров је 19. априла најавио почетак следеће фазе специјалне операције.
БОНУС ВИДЕО - СНИМАК ИЗ МАРИУПОЉА: Нацисти "Азова" пуцали на руски тенк Т-72
Препоручујемо

(MAPA) БУРНА НОЋ НА ФРОНТУ: Жестока ватра руске артиљерије - Елиминисано 310 украјинских војника, уништена 53 комада технике
04. 05. 2022. у 10:14 >> 11:38

ВЕЛИКА ПРОМЕНА У ШКОЛАМА У СРБИЈИ: Од данас ништа неће бити исто, односи се на родитеље
РОДИТЕЉИ школараца у Србији од данас добијају аутоматска звучна обавештења када наставник у електронски дневник упише изостанак детета са часа или нову оцену. Мада су деца годинама налазила начине да не кажу родитељима баш сва дешавања у школи, то сада више неће бити могуће.
17. 04. 2025. у 11:29

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

"КОМПЛИТЛИ ФРИ ОФ ЧАРЏ": Да ли сте чули како Путин прича енглески? (ВИДЕО)
РУСКИ председник Владимир Путин имао је у фебруару телефонски разговор с америчким председником Доналдом Трампом о окончању рата у Украјини, а иако тада није саопштено којим су језиком причала двојица државника вероватно се свако користио својим матерњим и ослонио на преводиоце.
17. 04. 2025. у 15:25
Коментари (0)