ЧЕШКА ТРАЖИ ИЗУЗЕЋЕ ОД ЕМБАРГА НА РУСКУ НАФТУ: "Покушавамо да добијемо одлагање за две, можда три године"

ЧЕШКА ће тражити период изузећа од предложеног ембарга Европске уније на руску нафту и тако добити време да повећа капацитете нафтовода, најавио је данас премијер те земље Петр Фијала.

ЧЕШКА ТРАЖИ ИЗУЗЕЋЕ ОД ЕМБАРГА НА РУСКУ НАФТУ: Покушавамо да добијемо одлагање за две, можда три године

Фото: ЕПА

- Покушавамо да добијемо одлагање за две, можда три године - рекао је Фијала, а преноси Ројтерс.

Он је нагласио да је Чешка спремна да подржи одлуку о увођењу санкција Русији, које укључују нафту, с обрзиром на то да ће, како је навео, постојати одређени период одлагања док се не повећају капацитети нафтовода, који могу да испоручују нафту Чешкој.

Заменик бугарског премијера Асен Василев најавио је раније данас да ће Софија тражити изузеће од предложеног ембарга ЕУ на руску нафту.

Мађарска и Словачка су још раније тражиле да буду изузете из предложеног ембарга.

Ембарго који је ЕУ предложила значи постепено окончање снабдевања руском сировом нафтом у року од шест месеци и нафтним дериватима до краја 2022.

БОНУС ВИДЕО:

БРИТАНСКИ ПЛАЋЕНИК У УКРАЈИНИ: Нико није ни динара добио за ратовање

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.

15. 05. 2026. у 13:16

ТРАМП ЈЕ У ПРАВУ, ШВЕРЦОВАЛИ СМО СЕ: Колинда о напетостима између Русије и НАТО-а: Бојим се ескалације!

"ТРАМП ЈЕ У ПРАВУ, ШВЕРЦОВАЛИ СМО СЕ": Колинда о напетостима између Русије и НАТО-а: "Бојим се ескалације!"

ЈОШ један неидентификовани дрон јуче је ушао је у ваздушни простор Литваније - трећи дан заредом. Главни секретар НАТО-а Марк Руте, током посета вежби цивилне одбране у Шведској, поручио је да је Савез спреман да одговори на сваку претњу.

22. 05. 2026. у 08:40

Коментари (0)

ОВО ПИЋЕ СВИ ПИЈУ, А ОВО НИСУ ЗНАЛИ: Пола века природне снаге из Бујановца која је освојила регион