ЗАШТО СУ СЕ ПРЕДАЛИ: Украјински војници испричали зашто су положили оружје (ВИДЕО)
УКРАЈИНСКИ војник је на видео-снимку који је објавило Министарство одбране Русије испричао је како се предао руским војницима пошто није желео да ратује.
Фото ЕПА
-Првог марта био сам мобилисан с посла због ратног стања. На послу су ми претили – или ћеш ићи да ратујеш, или ћеш остати без посла. Ја нисам војник, нисам желео да ратујем, зато сам се предао, рекао је војник Територијалне одбране Украјине Андреј Сароњук.
Други украјински војник који се предао Дмитриј Прудеус говорио је о неквалитетним британским минобацачима NLAW и америчким противтенковским ракетним системима „Џавелин“.
- Они су углавном сви застарели. Акумулатори су изашли из строја. Имали смо само теоријску обуку, никакве праксе није било, просто су нам то давали у руке, то је све. Држи, нанишани. Ионако је све лежало без власника, јер ништа није радило, навео је Прудеус.
rs.sputniknews.com
БОНУС ВИДЕО - СНИМАК ИЗ МАРИУПОЉА: Нацисти "Азова" пуцали на руски тенк Т-72
Препоручујемо
РАТ У УКРАЈИНИ: Британија најављује нову војну помоћ, СЗО прикупља доказе о могућим ратним злочинима (ВИДЕО)
07. 05. 2022. у 07:24 >> 16:44
УКРАЈИНЦИ ОБОРИЛИ НОВИ РУСКИ ДРОН: Запрепастили се шта се налази у њему
ЈЕДНОГ од првих дана 2026. године украјинска војска оборила је руски дрон новог типа. Идентификован је као „Геран-5“, брз и далекометни дрон.
23. 01. 2026. у 12:25
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује
НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. у 14:21
НАЈСТАРИЈИ ЈУГОСЛОВЕН: Доживео 132, израсли му трећи зуби
У АКЦИЈИ некдашње ревије Yуго папир “Тражимо најстаријег Југословена“ 1978. године новинари су се запутили у село Ораш Плање удаљено од Тешња десетак километара, где је живео Мехо Хаџић.
23. 01. 2026. у 16:47
Коментари (0)