У ПЕКИНГУ СТАО И ЈАВНИ ПРЕВОЗ: КП одлучна у борби против короне, председник Си разматра блокаде

В. Н.

08. 05. 2022. у 09:16

ПЕКИНГ појачава блокаде. У главном граду локалне власти затвориле руте јавног превоза, поручиле људима да раде од куће и наредиле масовна тестирања у покушају да зауставе одлив капитала.

У ПЕКИНГУ СТАО И ЈАВНИ ПРЕВОЗ: КП одлучна у борби против короне, председник Си разматра блокаде

Метро у Пекингу више не ради, Фото АП

У саопштењу објављеном након последњег састанка Сталног комитета Политбироа.

Политбиро је инсистирао на томе да кинески народ мора да се супротстави ковиду.

- Морамо бити чврсти у превазилажењу мисли о равнодушности и самоправедном размишљању и потцењивању епидемије - наводи се у саопштењу објављеном након састанка.

Даље се наводи:

- Морамо да будемо бистре главе и да се непоколебљиво придржавамо опште политике динамичког нултог ковида. Морамо се борити против говора и дела који искривљују, доводе у питање или одбацују смернице и политику наше земље против епидемије.

То што је председник Си осетио потребу да се директно позабави блокадама није изненађење. Као што смо приметили, затварање кинеске финансијске и економске престонице довело је до превирања у јавности при чему су се становници жалили на несташицу хране, тешкоће у лечењу и постављање ограда испред стамбених зграда како би се спречило одлазак становника.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУЉА ИЗВУКЛА БРИТАНЦА ИЗ СТАНИЦЕ И ЗАПАЛИЛА ГА: Полиција није реаговала из страха за сопствену безбедност

РУЉА ИЗВУКЛА БРИТАНЦА ИЗ СТАНИЦЕ И ЗАПАЛИЛА ГА: Полиција није реаговала из страха за сопствену безбедност

БРИТАНСКИ држављанин преминуо је од последица тешких опекотина након што га је, према наводима локалних медија, група људи извукла из полицијске станице и запалила на улици, јавља Скај њуз.

22. 04. 2025. у 12:01

Коментари (1)

ХАМЗА ИЗ НОВОГ ПАЗАРА ПРЕДВОДИ БЛОКАДЕРЕ НА УСКРС (ВИДЕО)