"ЗАПАД ВЕЋ ПОДЕЛИО УКРАЈИНУ!" Лукашенко упозорава - Нека се Кијев замисли
БЕЛОРУСИ немају право да не подржавају Русију, земље су увек биле заједно, Запад неће моћи да их разједини, изјавио је председник Белорусије Александар Лукашенко.
Фото: Профимедиа/Илустрација
- Увек смо били заједно, увек смо били уједињени. Нећете моћи да нас раскомадате и разједините - рекао је Лукашенко на церемонији полагања венаца и цвећа на Споменик победе у Минску, обраћајући се западним земљама.
Белоруски лидер је истакао да ће Минск „на сваки могући начин подржавати Русију“.
Према његовим речима, Кијев треба да се замисли, јер су на Западу већ поделили Украјину на делове.
- Украјина треба да се замисли да не би дошло до тога да мора да нам се обраћа како би сачувала интегритет и јединство украјинске државе - рекао је он.
Он је истовремено честитао украјинском народу годишњицу победе у Другом светском рату и додао да захвалност Белоруса свим Украјинцима-ветеранима никада неће зависити од политичке ситуације.
Лукашенко је истакао да „у овим тешким временима, не само за Украјину, већ за целу Европу, ми као никада до сада осећамо вредност мира и стабилности“.
- Трагични догађаји који су се одиграли на тлу Украјине сведоче да страшно искуство стечено у првој половини 20. века некоме ништа не значи. Совјетски народ је на својим плећима изнео огроман терет бола и страдања, обезбеђујући одлучујућу улогу у победи над фашизмом, ослобођењу целог света од фашизма. И данас нико нигде не може да искриви историјску истину и умањи улогу наших предака у победи над овом најездом - оценио је председник.
Лукашенко је такође честитао руском колеги Владимиру Путину годишњицу победе совјетског народа у Другом светском рату и поручио да ће Минск и Москва заједно моћи да дају достојан одговор савременим изазовима.
(Спутњик)
БИВША ПОРТПАРОЛКА ЗЕЛЕНСКОГ: Он највероватније користи дрогу, све што каже је лаж (ВИДЕО)
ВЛАДИМИР Зеленски највероватније користи дрогу, све што говори је манипулација или лаж и представља највећу препреку миру и опстанку Украјине, изјавила је Јулија Мендел, бивши прес-секретар украјинског председника.
12. 05. 2026. у 14:48
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
"НЕ МОЖЕМО ДА ПОБЕДИМО, ПРЕЈАКИ СУ!" Путинов човек изненадио изјавом на руској државној телевизији
ПОЗНАТИ руски редитељ и пропагандиста Карен Шахназаров рекао је да Русија не може да победи Украјину, да је противник прејак и да је у интересу Русије да што пре оконча рат.
11. 05. 2026. у 19:09
Коментари (0)