У ПОЖАРУ ОШТЕЋЕНО 518 КУЋА: Александар Ус је затражио од Путина да награди оне који су се истакли у гашењу ватре

П. З. С. / риа.ру

10. 05. 2022. у 15:59

ГУВЕРНЕР Краснојарске територије Александар Ус обратио се председнику Русије Владимиру Путину са молбом да подржи предлог да се за државне награде уруче они који су се посебно истакли у гашењу пожара у региону.

У ПОЖАРУ ОШТЕЋЕНО 518 КУЋА: Александар Ус је затражио од Путина да награди оне који су се истакли у гашењу ватре

Foto: Printskrin Тwitter/@HakGlce

Како је шеф региона рекао на састанку са председником, као последица недавних великих пожара на Краснојарској територији, уништено је или оштећено 518 кућа, више од 1,2 хиљаде људи остало је без крова над главом, 21 особа је повређена, седам је погинуло.

-Копнене снаге су деловале максимално ефикасно. Штавише, уз професионалне спасиоце, Министарство за ванредне ситуације, Службу за заштиту шума, сви који су могли да се укључе у борбу против пожара: то су полиција, агенције за спровођење закона, војска, предузећа, С тим у вези, замолићу Вас, Владимире Владимировичу, да нам дате дозволу да најугледнијима у гашењу пожара уручимо државне награде. Они то заиста заслужују, обратио се Ус председнику.

БОНУС ВИДЕО: РУСИ НА ТВИТЕРУ ПОСТАВИЛИ ВИДЕО ИЗ СРБИЈЕ - "Чувар реда" у Краљеву

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НАПУСТИЛА ГРАД И НА БАБОВИНИ ОДГАЈА ДЕЦУ: Млада Београђанка Александра одлучила да се пре 14 година врати у планинско село Власе код Врања

НАПУСТИЛА ГРАД И НА БАБОВИНИ ОДГАЈА ДЕЦУ: Млада Београђанка Александра одлучила да се пре 14 година врати у планинско село Власе код Врања

МОЈ тата се љутио на мене, говорио је, ја сам одатле отишао, а ти се враћаш, али ја сам одлучила и на крају је живот тако све уредио да на месту у планинском селу Власе, где је његова мајка Љубица одгајала тројицу синова и једну кћер, то сада радим и ја - започиње своју по много чему необичну причу тридесетшетогодишња учитељица Александра Љубић, књижевница, сликарка, супруга, одборница у скупштини града и, како каже, најважније мама Дарка (14), Ђорђа (10), Вељка (8) и Маријане (7).

10. 01. 2026. у 15:08

ФРАНЦУСКА ПРЕТИ ИЗЛАСКОМ ИЗ НАТО-а: Гласање у парламенту, бес према Трампу због Венецуеле, Израела и Гренланда

ФРАНЦУСКА ПРЕТИ ИЗЛАСКОМ ИЗ НАТО-а: Гласање у парламенту, бес према Трампу због Венецуеле, Израела и Гренланда

ФРАНЦУСКА је запалила политичку фитиљ-бомбу у самим темељима НАТО-а, у тренутку када се глобалне тензије убрзано преливају са периферије на саму структуру западног безбедносног система.

10. 01. 2026. у 06:30

ПРИПАДА НАМА - НЕ ДАНСКОЈ, НИ САД С Гренланда послата јасна порука: Нико нема право да одлучује уместо нас

"ПРИПАДА НАМА - НЕ ДАНСКОЈ, НИ САД" С Гренланда послата јасна порука: "Нико нема право да одлучује уместо нас"

ЛИДЕРИ пет највећих политичких партија Гренланда објавили су заједничко писмо у којем наглашавају да Гренланд није део ни САД ни Данске, већ да припада Гренланђанима, и да захтевају од Сједињених Америчких Држава да немају никакву контролу над тим острвом.

10. 01. 2026. у 11:52

Коментари (0)

ПРИНОВА У ПОРОДИЦИ МИТРОВИЋ: Стижу бебе! - Милица не крије срећу