БАЈДЕНУ ПУТИН КРИВ ЗА ИНФЛАЦИЈУ: Индекс потрошачких цена у априлу порастао за 8,3 одсто у односу на прошлу годину
ПРЕДСЕДНИК Бајден и његова администрација приписали су кривицу за рекордну инфлацију и цене гаса у земљи на све, од Владимира Путина преко похлепних "месних конгломерата", до двогодишње пандемије коронавируса.

Фото: Профимедиа
Реагујући на априлски индекс потрошачких цена, Бајден је рекао да је инфлација "неприхватљиво висока" и остао при ставу да је снижавање цена за америчке породице његов "главни економски приоритет", али је поново окривио и све веће бројке Ковида-19 и инвазију руског председника Владимира Путина на Украјину.
Министарство рада саопштило је да је индекс потрошачких цена у априлу порастао за 8,3 одсто у односу на прошлу годину, што је нагло повећање. Упркос ниском броју незапослених, рекордна инфлација и високе цене на пумпи биле су политички трн у оку Бајдену током протекле године, а анкете показују да већина Американаца високе цене види као тешкоћу.
Бајден је, зато, нападао пандемију и Путина:
- Постоје два водећа узрока инфлације која данас видимо. Први узрок инфлације је пандемија која се јавља једном у веку. Не само да је затворила нашу глобалну економију, већ је потпуно избацила ланце снабдевања и потражњу. И ове године имамо други узрок, Путинов рат у Украјини - рекао је Бајден.

ПОРОДИЦЕ У ШОКУ НАКОН ШТО СУ ОТВОРИЛЕ КОВЧЕГЕ СА ТЕЛИМА: Нове бизарности након пада авиона у Индији
СИН жене која је погинула у паду авиона компаније Air India изјавио је за Би-Би-Си да су у ковчегу с телом његове мајке пронађени и „други остаци“.
23. 07. 2025. у 16:49

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)
ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.
22. 07. 2025. у 20:54

ВЕЛИКЕ ДЕВОЈКЕ: Федерерове ћерке више нису мале - лепе близнакиње, видите на кога личе (ФОТО)
ПОРЕД њих две, Роџер Федерер је отац двојице дечака - Леа и Ленија.
22. 07. 2025. у 17:19
Коментари (0)