УНИШТЕН ВБР СМЕРЧ, 7 ДРОНОВА, 28 УКРАЈИНСКИХ УПОРИШТА: Извештај о руским дејствима на фронту у Украјини

П. З. С. /телеграм rybar

14. 05. 2022. у 19:33

ОРУЖАНЕ снаге Руске Федерације настављају специјалну војну операцију у Украјини. Званични представник Министарства одбране Руске Федерације генерал-мајор Игор Конашенков дао је последње податке о напретку специјалне операције у Украјини.

УНИШТЕН ВБР СМЕРЧ, 7 ДРОНОВА, 28 УКРАЈИНСКИХ УПОРИШТА: Извештај о руским дејствима на фронту у Украјини

Фото: Принтскрин МО Русије

У извештају се наводи да су високопрецизне ракете Ваздушно-космичких снага Русије током дана погодиле су 28 четних упоришта Оружаних снага Украјине и два складишта муниције у рејонима насеља Петровскоје и Жовтнево.


- Оперативно-тактичка и војна авијација погодила је 33 подручја концентрације људства и војне технике. Као резултат напада, уништено је до 90 националиста и онеспособљено је 18 јединица војне технике, казао је Конашенков.

Он је додао и да су током дана ракетне снаге и артиљерија погодиле шест командних места, 178 рејона концентрације људства и војне технике, три утврђена бункера, као и 28 артиљеријских јединица на ватреним положајима, укључујући и лансер вишецевног ракетног система “Смерч” у близини насеља Березовка.

- Током дана руски ПВО системи оборили су шест украјинских беспилотних летелица у областима насеља Рускја Лозоваја, Питомник и Изјум у Харковској области, укључујући и једну изнад Змијског острва, казао је генерал.

Поред тога, као се наводи пресретнути су: у области села Хлебороб украјинска балистичка ракета „Точка-У“ и у области Каменка у Харковској области, три ракете испаљене из ВБР „Смерч“.

УКУПНО, од почетка специјалне војне операције, 165 авиона, 125 хеликоптера, 864 беспилотне летелице, 304 противваздушна ракетна система, 3067 тенкова и других оклопних борбених возила, 372 инсталације вишецевних ракетних система, 1514 пољских артиљерија топова и минобацача, као и 2913 јединица специјалних војних возила.

БОНУС ВИДЕО - ПОГЛЕДАЈТЕ СНИМАК РУСКОГ НАПАДА НА СТРАНЕ "ЛЕГИОНАРЕ": Искандер сравнио са земљом касарну

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ШТА СПРЕМАЈУ БРИТАНЦИ НА БАЛКАНУ: Специјалац одржао састанак са војим лидерима Албаније, Црне Горе, БиХ, Македоније и Приштине

ШТА СПРЕМАЈУ БРИТАНЦИ НА БАЛКАНУ: Специјалац одржао састанак са војим лидерима Албаније, Црне Горе, БиХ, Македоније и Приштине

СПЕЦИЈАЛНИ изасланик Велике Британије за Западни Балкан Карен Пирс организовала је састанак са војним лидерима Албаније, Црне Горе, Северне Македоније, БиХ и самопроглашеног Косова, које је представљао заменик команданта КБС-а генерал-мајор Енвер Чикаћи.

13. 11. 2025. у 15:48

ЗЕЛЕНСКИ АЛАРМИРАО ЕВРОПУ: Русија ће покренути велику агресију на континент, позната и година

ЗЕЛЕНСКИ АЛАРМИРАО ЕВРОПУ: Русија ће покренути велику агресију на континент, позната и година

УКРАЈИНСКИ председник Володимир Зеленски тврди да Русија планира да покрене велику агресију на европском континенту 2029. или 2030. године, наводећи да на то указује повећана руска производња оружја.

13. 11. 2025. у 10:54

Дарко навео ШЕСТ ствари о животу у Немачкој о којима се ћути: Разбио велики мит, па открио због чега ПОЛИЦИЈА уме да дође на врата

Дарко навео ШЕСТ ствари о животу у Немачкој о којима се ћути: Разбио велики мит, па открио због чега ПОЛИЦИЈА уме да дође на врата

ДАРКО Тешић, који стоји иза популарног Инстаграм профила „Балканац у Немачкој“ недавно је објавио видео који је привукао велику пажњу пратилаца, а у њему на духовит и искрен начин дели своја запажања о животу у Немачкој.

13. 11. 2025. у 18:15

Коментари (0)

СРБИ МОРАЈУ ОПЕТ НА ВЕМБЛИ? УЕФА се хитно огласила, и то пред сам почетак утакмице Енглеска - Србија