УКРАЈИНЦИ СПРЕМАЛИ ЕКОЛОШКУ КАТАСТРОФУ У РУБЕЖНОМ: Планирали да активирају 49 тона екслозива у фабрици пуној опасних материја
УКРАЈИНСКЕ снаге безбедности су током повлачења минирали велику хемијску фабрику Зарја у Рубижну са 49 тона експлозива. Јединице за електронску борбу успеле су да блокирају сигнал који је требало да изазове експлозију, саопштила је Народна милиција ЛНР, преноси РИА Новости.
Фото Танјуг/АП
- Иза себе су оставили изненађење у виду складишта експлозива. Око 49 тона ТНТ-а и амонала ускладиштених у фабричком магацину 406, могло је не само да изазове огромна разарања, већ и да доведе до глобалне катастрофе, јер тамо постоје неколико композиција са оближњим киселинама амонијака, азота и сумпора, парантротолуеном, бензолом и другим опасним материјама, наводи се у саопштењу Министарства.
До експлозије је требало да дође детонацијом даљинског управљача у тренутку када би изазвала највећу штету.
- Међутим, захваљујући вештим дејствима јединица за електронско ратовање Народне милиције ЛНР , сигнал за подривање је блокиран, саопштила је прес-служба Народне милиције.
Деминери су успели да заобиђу све замке које је непријатељ оставио на објекту и неутралишу све детонационе тачке.
- Објекат је неутрализован и више не представља опасност по људе и животну средину, уверавају из ресора.
БОНУС ВИДЕО: ВОЈСКА ДНР НА ПРИЛАЗУ АВДЕЈЕВКИ: Преглед напуштених положаја Украјинаца
Препоручујемо
РАТ У УКРАЈИНИ: Крвава провокација Кијева; Британски САС командује украјинским диверзантима (ВИДЕО)
10. 05. 2022. у 07:14 >> 22:28
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: "Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати"
ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп продужио је данас ванредно стање на националном нивоу у вези са Западним Балканом, у складу са Законом о међународним ванредним економским овлашћењима, објављено је данас на сајту Федералног регистра САД.
24. 06. 2026. у 17:38 >> 17:45
УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум
КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.
24. 06. 2026. у 18:41
УМРЛА ЈЕ У БОЛОВИМА, У 47. ГОДИНИ Њену смрт Милош никада неће прежалити: "Болест је брзо напредовала"
"БОЛЕСТ је брзо напредовала. За само седам година она је легла у кревет и била је непокретна до смрти."
25. 06. 2026. у 10:29
Коментари (1)