АМЕРИЧКЕ ХАУБИЦЕ НА ПРВОЈ ЛИНИЈИ УКРАЈИНСКОГ ФОНТА: Имају велики домет и прецизност, а само су део пристигле помоћи!
УКРАЈИНА је поставила мноштво од 90 послатих америчких хаубица ховицера М-777 на линије фронта, саопштила је америчка амбасада у Кијеву, пренео је данас "Гардијан".
Фото USMC
-М-777 хаубице у акцији. Део најновије америчке помоћи вредне 800 милиона долара намењене украјинској војсци. Сви од 90 ховицера, осим једног, које је послала Америка су сада у Украјини, на првој линији фронта, наводи се на Твитер налогу америчке амбасаде у Кијеву.
Ројтерс је известио да је М-777 део велике пошиљке хаубица од САД, са намером да се помогне Украјини да се одбрани од руског напада.
М-777 је посебно значајан јер има далек домет и врло је прецизан, додаје се.
Америчка амбасада је поставила снимак како украјински војници тренирају да користе М-777.
БОНУС ВИДЕО - ОСЛОБОЂЕЊЕ ЈЕ БЛИЗУ: Жестоке борбе у Мариупољу, Руси уништавају нацистичке јединице
Препоручујемо
ТРАМП ШОКИРАН И ОГОРЧЕН ЗБОГ НАПАДА НА ПУТИНОВУ РЕЗИДЕНЦИЈУ: Детаљи разговора америчког и руског председника
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп био је шокиран и огорчен покушајем Кијева да изведе напад на државну резиденцију председника Русије Владимира Путина, изјавио је помоћник председника Руске Федерације Јуриј Ушаков.
29. 12. 2025. у 17:38
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета
РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.
20. 12. 2025. у 09:41
ЗЕЛЕНСКИ: Спреман сам на сусрет са Путином - постоји један услов
УКРАЈИНСКИ председник Володимир Зеленски изјавио је данас да је спреман да се састане са руским председником Владимиром Путином у било ком формату, али да је за то потребно да се ''речи и дела'' руског лидера подударају.
29. 12. 2025. у 13:08
Коментари (4)