УКРАЈИНА МОРА ДА СЕДНЕ ЗА ПРЕГОВАРАЧКИ СТО СА РУСИЈОМ Јанукович: "Украјинској нацији прети потпуно уништење"
САДАШЊА политика Кијева прети земљи губитком државности, изјавио је бивши председник Украјине Виктор Јанукович, преносе РИА Новости.
Фото: Профимедиа/Илустрација
Апел политичара је на друштвеним мрежама објавио његов представник Јуриј Кирасир.
- Колико год ми је болно писати о томе данас, али државност Украјине је у изузетној опасности. Прети јој потпуно уништење. Притом се не ради само о ризику губитка огромних територија у јужно и источно од земље - написао је Јанукович.
По његовом мишљењу, Украјина може бити принуђена да се фактички споји са Пољском, пошто јој стање економије не дозвољава да брани свој суверенитет.
- То ће бити резултат остварења европског сна, због којег је украјински народ наводно отишао на свој последњи Мајдан - додао је он.
Јанукович је приметио да Пољска памти не само септембар 1939, већ и март 1923, када су „у Паризу амбасадори земаља Антанте коначно укључили територије Источне Галиције и западног дела Волиније у другу Комонвелт“.
- Што се тиче Русије, Украјина ће са њом морати да седне за преговарачки сто. Запад ће га гурнути на ово, укључујући и Сједињене Државе. Ништа не може да траје вечно, а снабдевање Украјине оружјем у овом случају није изузетак - сугерисао је политичар.
БОНУС ВИДЕО:
ВОЈСКА ДНР У "АЗОВСТАЉУ": Погледајте изблиза рушевине челичане и тајне подземне просторије
ВУЧИЋ РАСТУРИО МИЛАНОВИЋА! Председник Србије га размонтирао у парампарчад
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић изјавио је данас да подржава одлуку председника Хрватске Зорана Милановића да откаже скуп Брдо Бриони у мају јер му, како је истакао, тамо није место, као и да му је много важније да оде и положи цвет у Јасеновцу.
30. 03. 2026. у 18:31 >> 18:44
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
ВИЛИЈАМ МОНТГОМЕРИ: "Кад смо бомбардовали Србију, нисмо имали дозволу за прелет преко Хрватске - Туђман није знао! Подела КиМ једини излаз"
НЕДАВНО је обележена 27. годишњица од почетка НАТО агресије на Савезну Републику Југославију.
30. 03. 2026. у 20:11
Коментари (0)