ПОРОШЕНКУ ЗАБРАНИЛИ ДА НАПУСТИ ЗЕМЉУ: Зауставили га на граници са Пољском, Кијевом круже приче о "црним листама"

НЕКАДАШЊЕМ председнику Украјине Петру Порошенку касно синоћ је онемогућено да напусти земљу и уђе у Пољску, пише Украјинска правда.

ПОРОШЕНКУ ЗАБРАНИЛИ ДА НАПУСТИ ЗЕМЉУ: Зауставили га на граници са Пољском, Кијевом круже приче о црним листама

Фото: Танјуг АП

Како јавља овај лист, Порошенко је границу покушао да пређе на пријелазу Рава-Руска, док у његовој странци "Европска солидарност" тврде да су га власти ставиле на "црну листу" и да су му забранили излазак из Украјине.

Потпредседница украјинског парламента Ирина Герашченко, уједно и заступница Порошенкове странке, саопштила је да је бивши украјински председник намеравао да оде на годишњу седницу парламентарне скупштине НАТО, која се одржава 29. и 30. маја у Литванији, као део делегације Врховне Раде.

Она је навела и да је 31. маја и 1. јуна требало да учествује на састанку Европске народне странке, али је све доведено у питање након што је у 23.45 заустављен на контролоном пункту, где му је уручена наредба којом му је забрањено путовање ван земље.

У странци "Европска солидарност" инсистирају да је Порошенку путни налог лично потписао председник украјинског парламента Руслан Стефанчук, а Ирина Герашченко у чињеници да је бившем председнику онемогућен излазак из земље види доказ постојања "црних листи" с обзиром да је остатку делегације дозвољен одлазак на парламентарну скупштину НАТО.

Ипак, Украјинска Правда наводи да би иза свега могла стајати истрага због могуће велеиздаје којом је Порошенко обухваћен, а због које му је још у јануару, након повратка из кратког егзила у Турској, била одређена мера забране напуштања Кијевске области.

Порошенко се од почетка руске операције у неколико наврата појављивао у медијима наоружан калашњиковом као један од украјинских бораца у Кијеву.

БОНУС ГАЛЕРИЈА: Чеченски специјалци на дефилеу у Грозном

БОНУС ВИДЕО: ВОЈСКА ДНР У "АЗОВСТАЉУ" - Погледајте изблиза рушевине челичане и тајне подземне просторије

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

РУСИЈА СЕ ХИТНО ОГЛАСИЛА О СРБИЈИ: Песков коментарисао однос Москве и Београда

РУСИЈА СЕ ХИТНО ОГЛАСИЛА О СРБИЈИ: Песков коментарисао однос Москве и Београда

РУСИЈА и Србија имају партнерство које омогућава Москви и Београду да разговарају о најхитнијим питањима, али Србија бира свој пут развоја, изјавио је Дмитриј Песков, портпарол руског лидера.

05. 06. 2026. у 11:49

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."

02. 06. 2026. у 21:24

Коментари (0)

И ПОЛИЦАЈЦИ ЗАПАЊЕНИ: Невероватно шта су запленили