ШАНГАЈ СЕ ВРАЋА У НОРМАЛУ: Отварају се продавнице и тржни центри, нормализује се саобраћај
ШАНГАЈ ће од сутра прећи у нову фазу контроле епидемије ковида 19, која подразумева поступну нормализацију живота, а власти ће дозволити да се тржни центри и продавнице поново отворе и да се људи у областима "ниског ризика" врате на посао, најавили су градски званичници.

Фото: ЕПА
Железнички саобраћај ће такође наставити са нормалним радом, а број домаћих летова за град ће се повећати, саопштио је данас заменик градоначелника Зонг Минг на онлајн конференцији за новинаре, преноси Ројтерс.
Како је речено, на јавним местима ће и даље морати да се ограничава број људи на 75 одсто капацитета и сви ће они морати да приложе негативан ПЦР тест, не старији од 72 сата, да би ушли.
Затварање у Шангају од почетка априла задало је тежак економски ударац том најмногољуднијем кинеском граду, покренуло дебату о одрживости националне политике нулте толеранције на ковид 19 и подстакло страх од будућих затварања и поремећаја, наводи британска агенција.
Препоручујемо

КИПАР УКИДА СВЕ КОВИД МЕРЕ: Обавештење за оне који планирају летовање на овом острву
27. 05. 2022. у 19:47

ДА ЛИ ЈЕ СТРАХ ОД МАЈМУНСКИХ БОГИЊА ОПРАВДАН? Светски стручњаци решили дилему
25. 05. 2022. у 17:29

НОВА ПРАВИЛА ЗА УЛАЗАК У НЕМАЧКУ: На лето без теста и потврде о вакцини
25. 05. 2022. у 15:30

ДАЊУ САМ МЕДИЦИНСКА СЕСТРА, НОЋУ СТРИПТИЗЕТА: "Мушкарци ме се превише плаше, сама сам последњих седам година" (ФОТО)
ЖЕНА по имену Хејли Хупер открила је да јој самопоуздање „уништава“ љубавни живот јер мушкарци сматрају да је „превише застрашујућа“.
23. 05. 2025. у 18:06

ХРВАТ ПОГИНУО НА ФРОНТУ У УКРАЈИНИ: Био официр француске војске, борио се у Луганску
ТОНИ Херцег, Хрват из Босне и Херцеговине и официр француске војске, погинуо је 6. маја у Луганској области у Украјини.
23. 05. 2025. у 17:00

"ТО ПИЈУ САМО ОЧАЈНИЦИ": Британски глумац срамно извређао Србе и ракију (ВИДЕО)
ГЛУМАЦ и комичар Џими Кар имао је свој, не тако светли станд-уп моменат који је обликовало елементарно незнање.
23. 05. 2025. у 11:38 >> 20:47
Коментари (0)