"ЕУ ЈЕ ВЕОМА ПОДЛА ПРЕМА УКРАЈИНИ" Захарова: "Обећавали су им сваке године улазак у њихове редове"
ИЗЈАВЕ европских политичара да Украјина још не може да тражи статус кандидата за чланство у Европској унији су подле према Кијеву, изјавила је портпаролка руског Министарства спољних послова Марија Захарова, преносе РИА Новости.

Фото: ЕПА
Претходно је италијански премијер Марио Драги рекао да се готово све велике земље ЕУ противе давању Украјини статуса кандидата за чланство у ЕУ.
- То је веома подло према Украјини. Зашто су такви према њима? Обећавали су сваке године улазак Украјине у њихове редове. Говорили су им да су „сада још пола корака, још пола центиметра, још један милиметар ближе свом жељеном циљу који су им наметнули“ - ето, то су вам европске интеграције – рекла је Захарова у етеру радија „Спутњик“.
- Где су били баш ти политичари који сада убеђују Украјинце да још нису спремни да их прихвате, а Украјина није спремна да се игде придружи, где су били са тим истим изјавама много раније? - нагласила је Захарова.

Фото Танјуг/АП
Према речима Захарове, премијер Италије је, заправо, саопштио због чега је украјински председник Јанукович умало убијен 2014. године. Али реакција Запада на изјаве Рима је очекивано циничнија, додала је она.
Раније је спикер украјинског МИП-а Олег Николаенко рекао да Украјина очекује да у јуну добије статус кандидата за улазак у Европску унију, уз подршку европских земаља.
Министар делегат у Министарству спољних послова Француске за европске послове Клеман Бон рекао је да би процес придруживања Украјине ЕУ могао да траје 15-20 година.
БОНУС ВИДЕО:
ПОГЛЕДАЈТЕ ДЕЈСТВО РУСКЕ АВИЈАЦИЈЕ: Напад на утврђене положаје украјинске војске
Препоручујемо

ПОШТУЈЕМО ЖЕЉУ БРАТСКОГ НАРОДА: Захарова о припајању планинске републике Русији
31. 05. 2022. у 18:47

ЗАХАРОВА ПОРУЧИЛА ЛИЗ ТРАС: Лондон је штитио трговину органима и шверц оружја на Косову
30. 05. 2022. у 17:39


"ПОЈЕДОХ СЕ ЖИВ, ИЗЛУДЕ МЕ ТО" Вучић о отварању ауто-пута до Пожеге: То су већ фолирања и глупирања, крајњи рок до понедељка
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић говорио је из Чачка о отварању ауто-пута до Пожеге.
03. 07. 2025. у 11:49

"МОГЛО БИ УМРЕТИ 4.500 ЉУДИ" Ова земља је најугроженија на Западном Балкану, хитан састанак у СЗО због врућина у Европи
ЈУЖНА Европа суочава се са жестоким топлотним таласом - температуре прелазе 40 степени Целзијуса, а у шпанској покрајини Уелва измерено је рекордних 46 степени, што је највиша јунска температура у историји земље. Истовремено, Италија, Грчка, Португалија и Западни Балкан такође бележе рекордне врућине, праћене шумским пожарима и људским жртвама.
01. 07. 2025. у 11:45

ИСПОВЕСТ РАДНИЦЕ: "Кад бисте ово знали, никад не бисте крочили на крузер"
ДРУШТВЕНИМ мрежама круже вирални снимци у којима особа која се представља као радница на крузеру дели детаље из живота на броду. У једном таквом видеу поделила је низ фотки у којима тврди да открива тајне живота на крузеру и тако шокирала многе.
05. 07. 2025. у 11:33
Коментари (0)