БАЛТИЧКИ ЛИДЕРИ САГЛАСНИ СА ШОЛЦОМ: "Морамо повећати број распоређених трупа"
НЕМАЧКИ канцелар Олаф Шолц и лидери балтичких земаља сагласни су да безбедност овог региона мора бити ојачана повећањем броја трупа и додавањем ваздушне и поморске одбране, саопштио је данас литвански председник Гитанас Науседа.
Foto: Profimedia
- Сложили смо се да морамо да ојачамо одбрамбене способности у балтичким земљама, повећањем броја распоређених трупа, уз додавање ваздушне и поморске одбране - рекао је Науседа новинарима после састанка са немачким канцеларом у главном граду Литваније, преноси Ројтерс.
Немачка је спремна да појача своју војну мисију у Литванији, саопштио је Шолц током данашње посете Виљнусу.
- Спремни смо да појачамо наше ангажовање и да га развијамо ка снажној борбеној бригади - рекао је Шолц новинарима, наводи Ројтерс.
Финска и Шведска учествују у вежби НАТО-а
НАТО је пре пар дана покренуо поморску вежбу у Балтичком мору, која ће трајати готово две недеље и у којој ће учествовати више од 7.000 морнара, пилота и пешадинаца из 16 држава, а у вежбама учествују и земље које су се пријавиле за чланство у Алијанси, Шведска и Финска.
Годишња БАЛТОПС 22 поморска вежба, покренута 1972. године, није одржана као одговор на конкретну претњу, међутим, како наводи АП, Северноатлански савез је навео да "са Шведском и Финском НАТО користи шансу да у непредвидивом свету појача отпорност и снагу заједничких снага".
БОНУС ВИДЕО:
С-300 У АКЦИЈИ: Министарство одбране Русије објавило снимак дејства противавионског система
Препоручујемо
ВУЧИЋ РАСТУРИО МИЛАНОВИЋА! Председник Србије га размонтирао у парампарчад
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић изјавио је данас да подржава одлуку председника Хрватске Зорана Милановића да откаже скуп Брдо Бриони у мају јер му, како је истакао, тамо није место, као и да му је много важније да оде и положи цвет у Јасеновцу.
30. 03. 2026. у 18:31 >> 18:44
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
ВИЛИЈАМ МОНТГОМЕРИ: "Кад смо бомбардовали Србију, нисмо имали дозволу за прелет преко Хрватске - Туђман није знао! Подела КиМ једини излаз"
НЕДАВНО је обележена 27. годишњица од почетка НАТО агресије на Савезну Републику Југославију.
30. 03. 2026. у 20:11
Коментари (0)