АМЕРИЧКИ ПУКОВНИК ОТВОРИО ДУШУ: Рат у Украјини може да ескалира, Вашингтон игра веома опасну игру!
АМЕРИКАНЦИ у Украјини играју веома опасну игру која би могла да се заврши нуклеарним ратом, изјавио је пензионисани амерички пуковник Ричард Блек.
Фото: Профимедиа
Блек упозорава да би украјински сукоб могао да ескалира. Он је упоредио догађаје у Украјини са борбама које су Американци водили у другим земљама. У скоро свим случајевима, то су били проки ратови у којима су САД мотивисале, подржавале, па чак и снабдевале оружјем државе, војске, побуњенике, терористичке групе или мањине. Оно што се сада дешава у Украјини снажно га је подсетило на недавне догађаје у Сирији.
- Наш циљ је био да збацимо легитимну владу Сирије, а да бисмо то постигли користили смо посреднике који су били најодвратнији терористи. У Украјини се сада дешава нешто веома слично - рекао је он.
Вашингтон подстиче борбе у Украјини снабдевањем оружјем и другом подршком.
- САД и НАТО није брига колико Украјинаца гине. Није их брига ни за цивиле, ни за жене, ни за децу, ни за војнике - каже Блек.
У исто време, Блек је био изненађен уздржаношћу коју су Руси показали током борби.
- Нису уништили железничке шине. Фабрике нису уништене. Многи објекти нису уништени. Нису бомбардовали ниједну зграду у центру Кијева, главног града Украјине, нису бомбардовали зграду парламента. Показали су невероватну уздржаност и упркос свему надали су се да ће успети да остваре мир - истиче пуковник.
У Ираку су Американци урадили нешто сасвим супротно.
- У Ираку смо уништили скоро све што је било важно. Бомбардовали смо војне и цивилне циљеве неселективно. Коалиција је извршила 100.000 летова за 42 дана. Упоредите ово са Русима, који су извршили 8.000 летова у истом временском периоду. 100.000 америчких налета наспрам 8.000 у истом периоду. Мислим да су Руси деловали селективно - истиче Блек, а преноси Die Freie Welt.
Блек је нагласио да су САД потцениле догађаје који се дешавају у Украјини и ризике у вези са њима, јер је ова земља далеко и од Американаца одвојена Европом. Али Русија има огроман нуклеарни арсенал који може да искористи у сваком тренутку за удар на Сједињене Државе. Американци играју веома опасне игре.
Препоручујемо
БИВШИ УКРАЈИНСКИ ПОСЛАНИК ТВРДИ: Министар одбране Резников се на јесен сели у Америку
08. 06. 2022. у 09:55
ОБЈАВЉЕНИ НОВИ ДЕТАЉИ: Ево колико је војне помоћи стигло у Кијев из САД
08. 06. 2022. у 11:19
РАТ У УКРАЈИНИ: Катастрофални губици Кијева у Северодоњецку; Земан забранио одлазак чешких плаћеника (ВИДЕО)
08. 06. 2022. у 07:16 >> 22:47
ЕКСКЛУЗИВНО - УРАНИЈУМ И ТЕШКИ МЕТАЛИ ОТКРИВЕНИ У ТКИВУ ГЕНЕРАЛА ПАВКОВИЋА: Из италијанске лабораторије стигли резултати анализа (ФОТО)
У ТУМОРСКОМ ткиву генерала Небојше Павковића, које је 15. септембра послато на анализе у специјализовану лабораторију у Италији, пронађени су уранијум и тешки метали у екстремно високим концентрацијама!
29. 11. 2025. у 08:00
ОТАЦ ПАДАО У НЕСВЕСТ, ХИТНА ИНТЕРВЕНИСАЛА НЕКОЛИКО ПУТА Мучне сцене на сахрани Ане Радовић - Из породичне куће је испратили на вечни починак
ДАНАС је на Златиборском гробљу сахрањена Ана Радовић из Чајетине, која је погинула у тешкој сабраћајној несрећи на магистралном путу код Чачка.
28. 11. 2025. у 14:45
ЂАК НАСМЕЈАО СРБИЈУ: Ево како је на контролном одговорио на питање о називу наше ХИМНЕ: "Детету бих дао ДЕСЕТКУ"
ГРЕШКЕ из школских свезака понекад умеју да измаме најшире осмехе, што потврђује и ситуација у којој се нашао један малишана из Србије. Све је почело када је његова мама на интернету поделила његове одговоре са контролног задатка из предмета Свет око нас. Један од њих одушевио је кориснике друштвених мрежа.
05. 12. 2025. у 11:27
Коментари (0)