КОЛИКО ЋЕ ТРАЈАТИ СУКОБ У УКРАЈИНИ? Вашингтон се огласио о овом питању, поново оптужују Русију
ПОМОЋНИЦА америчког државног секретара за Европу и Евроазију Карен Донфрид изјавила је да тренутно нема назнака да би решење сукоба у Украјини дипломатским путем могло да буде постигнуто у скорије време.

Фото: Профимедиа/Илустрација/Википедија
- Нажалост, сматрамо да се решавање сукоба у Украјини дипломатским преговорима не очекује у блиској будућности. За то ће бити потребно време - истакла је Донфрид.

Карен Донфрид/Фото: Принтскрин
Како је додала, у овој фази Сједињене Америчке Државе сматрају да Русија нема савестан приступ преговорима о решавању украјинске кризе дипломатским путем.
Раније је портпарол Кремља Дмитриј Песков изјавио да је украјинска страна изашла из преговарачког колосека и стога сада нема потребе да се говори о могућности припреме састанка председника Русије и Украјине, Владимира Путина и Владимира Зеленског.
Специјална војна операција у Украјини
Председник Русије Владимир Путин је 24. фебруара објавио почетак војне операције демилитаризације Украјине.
Он је у обраћању суграђанима рекао да околности "захтевају одлучну и хитну акцију", пошто су се републике Донбаса обратиле Москви за помоћ.
Путин је истакао да је циљ операције „заштита људи који су већ осам година изложени малтретирању и геноциду од стране кијевског режима“. За то је, према његовим речима, планирано да се изврши "демилитаризација и денацификација Украјине" и да се приведу правди сви ратни злочинци одговорни за "крваве злочине над цивилима" у Донбасу.
(Спутњик)
БОНУС ГАЛЕРИЈА: Руско ваздухопловство
БОНУС ВИДЕО: ПОГЛЕДАЈТЕ ДЕЈСТВО РУСКЕ АВИЈАЦИЈЕ - Напад на утврђене положаје украјинске војске
Препоручујемо

РАТ У УКРАЈИНИ: Катастрофални губици Кијева у Северодоњецку; Земан забранио одлазак чешких плаћеника (ВИДЕО)
08. 06. 2022. у 07:16 >> 22:47

ИСХОД КАКАВ НИКО НИЈЕ ОЧЕКИВАО: Трговина између Русије и Турске се удвостручила
08. 06. 2022. у 16:32

РАСКОМАДАО ТЕЛА ГЕЈ ПАРА, ГЛАВЕ СТАВИО У ЗАМРЗИВАЧ: Пороти се смучило због монструозног снимка, један није дошао на суђење (ФОТО)
КОЛУМБИЈСКИ држављанин Јостин Андрес Москера (35) проглашен је кривим за двоструко убиство у случају који је шокирао британску јавност.
21. 07. 2025. у 18:43

ШОК ПРИЗОР НА ЕВЗОНИЈУ: Човек стигао на границу у ово време, нема живе душе! Ево када да кренете пут Грчке
ЛЕТЊИ одмор за многе грађане Србије и региона започиње у бескрајном реду на граничном прелазу Евзони, на улазу из Северне Македоније у Грчку.
20. 07. 2025. у 11:15

Научници ајкулама спустили мртву краву на 1.629 метара дубине - нису могли да верују шта су рибе урадиле (ВИДЕО)
"ТО ПОКАЗУЈЕ стратегију преживљавања код врста које се не хране усамљено."
14. 07. 2025. у 13:06
Коментари (1)