УКРАДЕНО СКОРО 700 МИЛИОНА ДОЛАРА ДРЖАВНОГ НОВЦА: Велика проневера у Ираку, осумњичена 41 особа
Готово 700 милиона долара из јавних фондова проневерено је у државним банкама у Ираку, а у скандал је умешано више од 40 људи, саопштила је данас комисија која се бори против корупције након трогодишње истраге.
Фото: ЕПА
Нестало је укупно 926 милијарди ирачких динара (697 милиона долара) кроз "фалсификовање, проневеру, манипулацију, прање новца и злоупотребу положаја, објавила је Комисија за интегритет, пренио је АФП.
Наводна крађа десила се у огранку Пољопривредне банке и четири огранка Рашид банке у провинцији Мајсан и главном граду Багдаду, наводи се у саопштењу.
Комисија није прецизирала у ком се временском распону десила крађа новца, али је званичник овог тела, који није желео да буде именован, рекао да су сумњиве активности почеле 2019. године.
-Биће издати налози за хапшење 41 осумњичене особе, додао је овај званичник.
Комисија је објавила да су у скандал умешани службеници банака и клијенти и да се њихово деловање може описати као "процес организоване саботаже против националне економије".
БОНУС ВИДЕО: ИРАН ЋЕ ТЕК САДА ДА ПОКАЖЕ ЗУБЕ: Нуклеарни програм исламске републике добија нови замах
Препоручујемо
ИРАК ЗАВИЈЕН У ЦРНО: Бивши фудбалски репрезентативац избоден на смрт (ФОТО)
05. 06. 2022. у 21:13
СТАР ЈЕ 3.400 ГОДИНА: У Ираку из реке Тигар изронио антички град (ВИДЕО)
01. 06. 2022. у 01:04
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
АМЕРИКАНЦИ БРУЈЕ: Вучић најавио куповину HQ-9, Србија би могла да има најмоћнији ПВО систем у Европи!
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић изјавио је јуче, током приказа нових и модернизованих средстава и система Војске Србије на војном аеродрому у Батајници, да ће Србија набавити кинески противваздухопловни систем дугог домета HQ-9, који западни војни аналитичари оцењују као пандан руском С-300, док поједине анализе његове способности пореде и са системом С-400.
29. 06. 2026. у 15:26 >> 15:52
УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум
КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.
24. 06. 2026. у 18:41
ЈЕЗИВ СНИМАК ИЗ ХРВАТСКЕ, ДЕВОЈКЕ ВИКАЛЕ: "Не у аутобус, не!"
ДРУШТВЕНИМ мрежама кружи снимак који приказује забрињавајућу вожњу возача камиона.
30. 06. 2026. у 11:05
Коментари (0)