ПОЉАЦИ БЛОКИРАЛИ БЕНЗИНСКЕ ПУМПЕ: Бесни због цена горива, на иновативан начин обуставили рад (ВИДЕО)
ВОЗАЧИ у Пољској блокирали су данас бензинске пумпе у знак протеста због поскупљења горива.
Фото: Фејсбук/pless.pl
Пумпе су блокирали тако што су возачи неколико десетина аутомобила и мотоцикала сипали минималну количину горива, а затим одуговлачењем плаћања рачуна и намерним задржавањем, те симулирањем кварова на аутомобилима изазвали велике гужве, наводе пољски медији.
На друштвеним мрежама објављено је да су блокаде организоване на бензинским пумпама у различитим регионима Пољске.
У последње време у Пољској је забележен значајан раст цена моторног горива. У мају ове године гориво за приватне потрошаче је 35,4 одсто скупље у односу на прошлу годину и пет одсто у односу на април ове године.
Тренутна просечна цена за литар безоловног бензина од 95 октана је око 1,86 долара.
БОНУС ГАЛЕРИЈА: Чернобиљ - некад и сад
БОНУС ВИДЕО: ЦЕНЕ ГОРИВА ДИВЉАЈУ - Немци и Британци суочавају се са великим поскупљењима
Препоручујемо
РАТ У УКРАЈИНИ: Цивили почели да напуштају фабрику у којој су забарикадиране украјинске снаге (ФОТО/ВИДЕО)
11. 06. 2022. у 07:26 >> 23:26
ТРЗАВИЦЕ ИЗМЕЂУ БАЈДЕНА И ЗЕЛЕНСКОГ: "Нису тачне тврдње америчког председника"
11. 06. 2022. у 19:07
ПУТИН ДОНЕО НОВУ ВАЖНУ ОДЛУКУ: Наредбе суда у Стразбуру се више неће испуњавати у Русији
11. 06. 2022. у 19:01
ВУЧИЋ РАСТУРИО МИЛАНОВИЋА! Председник Србије га размонтирао у парампарчад
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић изјавио је данас да подржава одлуку председника Хрватске Зорана Милановића да откаже скуп Брдо Бриони у мају јер му, како је истакао, тамо није место, као и да му је много важније да оде и положи цвет у Јасеновцу.
30. 03. 2026. у 18:31 >> 18:44
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
ВИЛИЈАМ МОНТГОМЕРИ: "Кад смо бомбардовали Србију, нисмо имали дозволу за прелет преко Хрватске - Туђман није знао! Подела КиМ једини излаз"
НЕДАВНО је обележена 27. годишњица од почетка НАТО агресије на Савезну Републику Југославију.
30. 03. 2026. у 20:11
Коментари (1)