ПРВА РЕАКЦИЈА МОСКВЕ НА КАНДИДАТУРУ УКРАЈИНЕ Песков: Одлука Европске комисије захтева појачану пажњу
ОДЛУКА Европске комисије да да одобрење Украјини за статус кандидата за Европску унију захтева појачану пажњу Москве, рекао је прес-секретар руског председника Дмитриј Песков, преноси РИА Новости.
Фото: Профимедиа
- Ово и даље остаје друга раван, иако захтева нашу повећану пажњу. Сви знамо за интензивирање дискусија у Европи око јачања одбрамбене компоненте Европске уније, војне, одбрамбене и безбедносне компоненте, тако да постоје разне трансформације које ми наравно, посматрамо на најпажљивији начин, рекао је Песков, одговарајући на питање како Кремљ сада гледа на изгледе Украјине да постане чланица Европске уније.
Песков је рекао и да би било сјајно када би европски лидери утицали на руководство Украјине и подстицали га да трезвено сагледа ситуацију.
- Било би сјајно када би европски лидери утицали на руководство Украјине, оне који тамо доносе одлуке, да би их подстакли да трезвено сагледају ситуацију. Упркос чињеници да су они, наравно, чланови једне машине, чланови колективног Запада, они ипак разумеју потребу за наставком дијалога - рекао је Песков за „Известију“.
БОНУС ВИДЕО: ПРЕДАЈА ПРИПАДНИКА "АЗОВА": Украјински војници напуштају "Азовстаљ"
Препоручујемо
РАТ У УКРАЈИНИ: Захарова - Украјина више не постоји у старим границама; Уништено и до 50% војне технике Кијева (ВИДЕО)
17. 06. 2022. у 07:15 >> 22:44
ЧЕТВОРИЦА ЛИДЕРА СЕ СЛОЖИЛА Подржавамо хитан статус Украјине за кандидата у ЕУ
16. 06. 2022. у 16:47
РУСИ ОБЈАВИЛИ СПИСАК НАЈВЕЋИХ НЕПРИЈАТЕЉА: Ево на ком је месту Хрватска
РУСКИ ски лист „Взгљад“ саставио је и у уторак објавио „Рејтинг непријатељских влада“ како би показао разлику између држава које се свесно супротстављају Русији и оних које су на ту одлуку „против њихове воље натерале спољнополитичке околности“, преноси Слободна Далмација.
14. 11. 2025. у 16:54
ЗЕЛЕНСКИ АЛАРМИРАО ЕВРОПУ: Русија ће покренути велику агресију на континент, позната и година
УКРАЈИНСКИ председник Володимир Зеленски тврди да Русија планира да покрене велику агресију на европском континенту 2029. или 2030. године, наводећи да на то указује повећана руска производња оружја.
13. 11. 2025. у 10:54
Полиција улетела на свадбу, ХАПСИ МЛАДУ - а тек објашњење! Ово је ЛУДНИЦА (ВИДЕО)
ЧАК и на најлепшим свадбама понекад се десе непредвиђене ситуације, ситне грешке или чак већи инциденти.
14. 11. 2025. у 16:23
Коментари (3)