ШОЛЦ САД СПУШТА ЛОПТУ: Ево шта је рекао о Русији и Украјини после интервјуа Ангеле Меркел
НЕМАЧКИ канцелар Олаф Шолц похвалио је политику своје претходнице Ангеле Меркел према Русији, пише немачко издање "Дие Велт", преносе РИА Новости.

Фото АП
- Ја сам на страни своје претходнице и не видим разлога да сумњам у њене одлуке. Политика мирног суживота никада не може бити погрешна - рекао је политичар.
Шолц је такође напоменуо да подржава одлуку Меркелове да се успротиви уласку Украјине у Северноатлантски савез 2008. године.
- Свака земља која жели да постане чланица мора да испуни критеријуме за улазак у НАТО. Улазак Украјине у блок није био на дневном реду - нагласио је он.
Раније је бивша немачка канцеларка Ангела Меркел рекла да сматра исправном одлуку коју је донела пре четири године када је негативно реаговала на идеју о уласку Украјине у НАТО.

Фото АП
Русија је 24. фебруара започела војну операцију у Украјини. Председник Владимир Путин назвао је њен циљ „заштитом људи који су били изложени малтретирању и геноциду од стране режима у Кијеву осам година“.
За то је, према његовим речима, планирано да се изврши „демилитаризација и денацификација Украјине“, да се приведу правди сви ратни злочинци одговорни за „крваве злочине над цивилима“ у Донбасу.
БОНУС ВИДЕО:
ПОГЛЕДАЈТЕ КАКО СЕ ЛАНСИРА "ИСКАНДЕР": Снимци руског Министарства одбране
Препоручујемо


АНГЕЛА МЕРКЕЛ: Путинове речи треба схватити озбиљно, мој одлазак са функције је можда изазвао сукоб у Украјини
18. 06. 2022. у 09:50 >> 10:01

"ПОГЛЕДАЈ СИНЕ ОВЕ ЛЕПОТЕ, СЛУШАЈ ЗВОНА КАКО БРУЈЕ..." Васић поделио емотивну слику са крштења сина у Грачаници - "Остварио Бог ми сан..."
ГЛУМАЦ Милан Васић јуче је у манастиру Грачаница крстио сина Деспота.
28. 09. 2025. у 12:35

АМЕРИКАНЦИ ОДУШЕВЉЕНИ ВУЧИЋЕМ! Пљуште коментари након гостовања на Њузмаксу: "Хоћемо га код Такера, дивно је чути овог мудрог човека"
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић гостовао је синоћ на америчкој телевизији Њузмакс, а његово гостовање привукло је велику пажњу америчке јавности.
27. 09. 2025. у 11:29

ЉУТИЛА СЕ: Бора и Брега пијани написали песму, посветили је ПЕВАЧИЦИ - дуго није причала са Гораном
У ВРЕМЕ старе Југославије, тачније осамдесетих година прошлог века, владао је поприличан ривалитет између две најпопуларније групе - "Бијелог дугмета" и "Рибље чорбе".
28. 09. 2025. у 08:33
Коментари (5)