ПРЕМИЈЕР АУСТРАЛИЈЕ ОДБИО ДА СЕ ЗАУЗМЕ ЗА АСАНЖА: Одбацио апел да упути захтев САД да одустану од кривичног гоњења оснивача Викиликса
ПРЕМИЈЕР Аустралије Ентони Албанези одбацио је данас апеле да упути јавни захтев Сједињеним Америчким Државама да одустану од кривичног гоњења оснивача Викиликса и аустралијског држављанина Џулијана Асанжа.
Фото: АП
Аустралијска влада је под све већим притиском да интервенише откако је британска влада прошле недеље наредила Асанжово изручење САД где је оптужен за шпијунажу, а Асанжове присталице и адвокати тврде да су његови поступци били заштићени Уставом САД, преноси АП.
Албанези, који је дошао на власт након прошломесечних избора, одбио је да каже да ли је разговарао са председником Џозефом Бајденом о случају Асанж.
- Постоје људи који мисле да су важни јер на Твитеру пишу објаве великим словима и стављају знаке узвика. Нису - поручио је Албанези пред новинарима и додао да намерава да води владу која се "дипломатски и на одговарајући начин" ангажује са својим партнерима.
Државни тужилац Марк Драјфус и министарка спољних послова Пени Вонг одреаговали су на одлуку британске владе рекавши да се Асанжов "случај превише одуговлачи", поручивши да би тај случај требало да буде приведен крају.
Они су потврдили да ће наставити да заступају тај став у контактима са владама Уједињеног Краљевства и САД, али нису позвали САД да одбаце случај Асанж.
БОНУС ВИДЕО:
ДОЈАВЕ О БОМБАМА У ОСНОВНИМ ШКОЛАМА У СРБИЈИ: Родитељима јутрос стигле поруке да децу не доводе
Препоручујемо
"НЕЋЕМО ПОДЛЕЋИ ПРИТИСЦИМА" Аустралијска влада се огласила о изручењу Асанжа
19. 06. 2022. у 19:27
УБИЋЕ СЕ АКО БУДЕ ИЗРУЧЕН САД: Застрашујуће речи супруге Џулијана Асанжа!
17. 06. 2022. у 22:50
"СВЕОПШТИ РАТ" Стигло велико упозорење Америци
ВИСОКИ ирански званичник упозорио је да ће сваки напад на његову земљу бити сматран „свеопштим ратом“ док се америчка ударна група носача авиона приближава региону.
24. 01. 2026. у 09:31
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује
НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. у 14:21
НАЈСТАРИЈИ ЈУГОСЛОВЕН: Доживео 132, израсли му трећи зуби
У АКЦИЈИ некдашње ревије Yуго папир “Тражимо најстаријег Југословена“ 1978. године новинари су се запутили у село Ораш Плање удаљено од Тешња десетак километара, где је живео Мехо Хаџић.
23. 01. 2026. у 16:47
Коментари (1)