МОГУЋ ПОТПУНИ ПРЕКИД ИСПОРУКА РУСКОГ ГАСА Фатих Бирол: Европа да се спреми

Танјуг

22. 06. 2022. у 15:03

РУСИЈА би могла у потпуности да прекине испоруке гаса Европи у настојању да ојача своју политичку позицију услед украјинске кризе, изјавио је данас шеф Међународне агенције за енергетику Фатих Бирол, додајући да Европа треба већ сада да се припреми за то.

МОГУЋ ПОТПУНИ ПРЕКИД ИСПОРУКА РУСКОГ ГАСА Фатих Бирол: Европа да се спреми

Фото: Shutterstock/Википедија/Илустрација

- Узимајући у обзир скорашње понашање (Москве), не бих искључио могућност да Русија настави да ту и тамо налази различите разлоге и да настави да тражи изговоре за даље смањење испорука гаса Европи и да их можда чак потпуно прекине - навео је Бирол у изјави послатој Ројтерсу.

То је, истиче он, разлог због којег су Европи потребни планови за ванредне ситуације.

Такође, Немачка влада се, према сазнањима дневника "Велт", спрема да због гаса прогласи алармантну ситуацију у складу са националним планом за ванредне ситуације. Државни секретар у Министарству економије и заштите климе Патрик Грајхен припремио је енергетску индустрију за предстојећи корак, пренео је лист, позивајући се на кругове у енергетској индустрији.

Званичних потврда, међутим, за сада нема. Министарство на питање листа није ни потврдило ни демантовало информацију, али дневник наводи да се компаније у енергетској индустрији припремају за скоро проглашење узбуне.

БОНУС ВИДЕО: МАНЕВРИ БАЛТИЧКЕ ФЛОТЕ: Погледајте вежбе посада на 60 бродова

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ШОК ПРОГНОЗА ЗА ОКТОБАР: Најављено да ће пасти пола метра снега! Овакве екстреме ни метеоролози не памте

ШОК ПРОГНОЗА ЗА ОКТОБАР: Најављено да ће пасти пола метра снега! Овакве екстреме ни метеоролози не памте

ПРЕМА најавама метеоролога, октобар 2025. почеће у Србији под утицајем продора хладног ваздуха са североистока Русије који је дошао до Немачке и Пољске, али се полако приближава ка нама што ће проузроковати развој циклона у Јонском, Тиренском и делу Јадранског мора и већ 1. октобра, у среду, у вечерњим часовима на југу и југозападу Србије почеће да пада киша.

30. 09. 2025. у 20:58

Коментари (3)

КАМЕРА КОЈА И ДАЉЕ ДИКТИРА ПРАВИЛА ИГРЕ – Хуаwеи Пура 80 Про