КОМАНДАНТ УКРАЈИНСКИХ МАРИНАЦА: Изгубио сам 80 одсто састава, доброобучених и прекаљених војника

НАЈВЕЋА британска тв станица Скај Њуз објавила је чланак о тешком положају украјинске војске у области Северодоњецка.

КОМАНДАНТ УКРАЈИНСКИХ МАРИНАЦА: Изгубио сам 80 одсто састава, доброобучених и прекаљених војника

Фото: Принтскрин Твитер/Нолан Питерсон


Командант елитне јединице украјинских маринаца, који се представио као Александар, рекао је да је већина његових најбоље обучених војника рањена или убијена. Губици су износили око 80% добро обучених и у борби прекаљених бораца са којима се борио раме уз раме од 2018. године.

Према његовим речима, велики губици имају снажан емоционални и психолошки утицај како на друге јединице, тако и на рођаке војника. Александар признаје да не зна колико дуго ће Оружане снаге Украјине моћи да сносе такве губитке.

Истовремено, Ирина Цибух, командант медицинске бригаде украјинске војске, рекла је да се никада није осећала тако уморно као сада. --Само се осећам као да треба да спавам неколико недеља, спавам, гледам Нетфликс, једем брзу храну, каже она.

Признала је да се не усуђује да буде таква искреност у присуству других лекара.
-Веома сам забринут да људи без вештина долазе на места погинулих и рањених елитних бораца. Не знају шта да раде и заиста су веома уплашени, поделила је страхове докторка.

БОНУС ВИДЕО - ПОГЛЕДАЈТЕ РУСКЕ ТЕНКОВЕ У АКЦИЈИ: Снимци ДНР приказују нападе на положаје украјинске војске

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ШОК ПРОГНОЗА ЗА ОКТОБАР: Најављено да ће пасти пола метра снега! Овакве екстреме ни метеоролози не памте

ШОК ПРОГНОЗА ЗА ОКТОБАР: Најављено да ће пасти пола метра снега! Овакве екстреме ни метеоролози не памте

ПРЕМА најавама метеоролога, октобар 2025. почеће у Србији под утицајем продора хладног ваздуха са североистока Русије који је дошао до Немачке и Пољске, али се полако приближава ка нама што ће проузроковати развој циклона у Јонском, Тиренском и делу Јадранског мора и већ 1. октобра, у среду, у вечерњим часовима на југу и југозападу Србије почеће да пада киша.

30. 09. 2025. у 20:58

Коментари (3)

КАМЕРА КОЈА И ДАЉЕ ДИКТИРА ПРАВИЛА ИГРЕ – Хуаwеи Пура 80 Про