РУСКЕ ДИПЛОМАТЕ НАПУШТАЈУ БУГАРСКУ Око 160 људи одлази из Софије у Москву
ДИПЛОМАТЕ и запослени у руској амбасади у Софији, који су у Бугарској проглашени за персоне нон грата, напуштају ту земљу, изјавио је портпарол Амбасаде за ТАСС.

Фото Д. Дозет
- Процедуре пасошке и царинске контроле су завршене. Укрцавају се у два авиона. Око 160 људи, међу којима су дипломате, техничко особље и чланови њихових породица, одлази из Софије у Москву - изјавио је неименовани службеник руске амбасаде у Бугарској, преноси ТАСС.
Бугарске власти су 28. јуна ове године објавиле одлуку да протерају 70 руских дипломата и припадника техничког особља руске Амбасаде.
Међу њима су министар-саветник руске амбасаде Филип Воскресенски, генерални конзули у Варни и Руси Владимир Климанов и Андреј Громов и директор Руског информативно-културног центра Јуриј Макушин, јавља руска агенција.
Због недостатка особља, конзуларна служба Амбасаде и Генерални конзулат Русије у Варни обустављају рад.
Руска Амбасада је тражила да се ова, како ју је назвала, незаконита и неоснована одлука укине и упозорила да би због ње могла бити затворена и бугарска дипломатска представништва у Русији, али је то упозорење бугарско Министарство иностраних послова игнорисало, наводи ТАС С.
Руски званичници су саопштили да планирају узвратне мере, преноси руска агенција.
БОНУС ВИДЕО:
"УРАГАН" ПОНОВО У АКЦИЈИ: Дејство вишецевних бацача на снимку Министарства одбране Русије
Препоручујемо


РУСКО МИНИСТАРСТВО САОПШТИЛО: Кијев гађао Белгород ракетама са касетним пуњењем
03. 07. 2022. у 11:32

ХРВАТ, СЛОВЕНАЦ И ИТАЛИЈАН ТУКЛИ СРПСКЕ ПОЛИЦАЈЦЕ: Ево ко су страни држављани ухапшени у насилним блокадерским протестима
МИНИСТАР унутрашњих послова Ивица Дачић изјавио је данас да је током синоћњих протеста повређено 75 полицајаца, а приведено 114 лица од којих 3 страна држављанина.
15. 08. 2025. у 12:21

ТРАМП У ОГРОМНОМ ПРОБЛЕМУ: Велики пех пред састанак са Путином на Аљасци
ПРЕДСТОЈЕЋИ састанак између председника САД Доналда Трампа и руског председника Владимира Путина у петак на Аљасци долази у време када у америчкој администрацији готово да нема искусних стручњака за Русију, пише Фајненшел тајмс.
13. 08. 2025. у 11:24

ЦИФРА - БОЛИ ГЛАВА: Колику пензију прима Берчек? Сваког месеца на рачун му лежу ДВЕ СУМЕ
МНОГИ кажу да је Александар Берчек један од највећих глумаца на овим просторима, а он је свој таленат доказивао идући из улоге у улогу, и изнова показујући чари свог глумачког умећа.
15. 08. 2025. у 13:20
Коментари (0)