РУСКИ ПАТРИЈАРХ КИРИЛ: То што смо другачији изазива завист на Западу
ПАТРИЈАРХ московски и целе Русије Кирил рекао је да је садашњи негативан однос према Русији у западном свету последица зависти.
Фото: Профимедиа
- Многи данас устају, укључујући и против наше отаџбине. Али знамо да наша отаџбина никоме није учинила ништа лоше. Устају, не зато што смо лоши, већ зато што смо другачији. А та различитост Русије – она и изазива осећај љубоморе, зависти и негодовања“, рекао је патријарх после литургије у калињинградској цркви Кирила и Методија. - Али ми не можемо да променимо сами себе - додао је он.
Нико неће успети да преформатише Русију, објашањава патријарх Кирил.
- Наравно, многи би желели, како сада кажу, да нас преформатишу. Али нису успели! Иако су огромне снаге и средства уложене у преформатирање Русије. Она, како је била, тако је и остала - Света Русија. Дај Боже да тако буде и убудуће - закључио је патријарх.
Препоручујемо
РУСКЕ ДИПЛОМАТЕ НАПУШТАЈУ БУГАРСКУ Око 160 људи одлази из Софије у Москву
03. 07. 2022. у 17:47
РУСКО МИНИСТАРСТВО САОПШТИЛО: Кијев гађао Белгород ракетама са касетним пуњењем
03. 07. 2022. у 11:32
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ЕПСКИ ДЕБАКЛ! Арина Сабаленка избачена са Ролан Гароса
НАЈБОЉА тенисерка планете Арина Сабаленка неће се такмичити у завршници Ролан Гароса.
03. 06. 2026. у 15:48
КРАЂА ВЕКА У НБА! Никола Јокић овакву неправду није заслужио, брука и срамота
НБА лига донела је одлуку о МВП играчу НБА лиге!
17. 05. 2026. у 16:04 >> 16:14
НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²
"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."
02. 06. 2026. у 21:24
Коментари (0)