МОЋНИ СУ-35 ГОСПОДАРИ НЕБОМ: Руски ловац је у једној борби оборио два украјинска хеликоптера и авион (ВИДЕО)

П. З. С. / твзвезда.ру

06. 07. 2022. у 17:34

МИНИСТАРСТВО одбране Русије говорило је о ваздушној борби у области Николајев, где је руски пилот успео да уништи три украјинска авиона одједном.

МОЋНИ СУ-35 ГОСПОДАРИ НЕБОМ: Руски ловац је у једној борби оборио два украјинска хеликоптера и авион (ВИДЕО)

Фото: Министарство одбране Руске Федерације

 Детаље је открио званични представник Министарства одбране РФ Игор Конашенков.

-Током једне ваздушне борбе у рејону насеља Николајевка и Снегиревка Николајевске области, руски ловац Су-35 оборио је два хеликоптера Ми-24 и један авион Су-25 украјинског ратног ваздухопловства, рекао је Конашенков.

Сумирани су и резултати противбатеријске борбе за дан. Како је приметио Игор Конашенков, уништен је вод украјинске МЛРС Ураган. Три непријатељска артиљеријска вода су погођена ватреним положајима у областима насеља Дзержинск и Лењинское у ДНР и један вод ВБР Град у близини насеља Воскресенскоје у рејону Николајева.

Поред тога, Конашенков је објавио дневни резултат рада оперативно-тактичке и армијске авијације, као и ракетних трупа и артиљерије – непријатељске трупе су погођене у 77 округа.

БОНУС ВИДЕО - ДЕЈСТВО БОРБЕНЕ АВИЈАЦИЈЕ: СУ-25 уништавају сакривене украјинске положаје

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТРАМПА ПИТАЛИ ДА ЛИ ЈЕ ПУТИН ДИКТАТОР: Амерички председник изненадио одговором

ТРАМПА ПИТАЛИ ДА ЛИ ЈЕ ПУТИН ДИКТАТОР: Амерички председник изненадио одговором

НОВИНАРИ су Трампа питали хоће ли руског председника Владимира Путина означити као „диктатора“, с обзиром на то да је претходно тим речима описао украјинског председника Володимира Зеленског.

24. 02. 2025. у 19:45

Коментари (1)

НЕВЕРОВАТНА ПОНУДА ПО СЈАЈНИМ ЦЕНАМА