СУБВЕНЦИЈЕ ЗА ПУКИ ЖИВОТ: у Француској мере за помоћ угроженима
ФРАНЦУСКА влада ће данас изаћи с низом мера које ће државу коштати око 25 милијарди евра, да би свакодневицу поремећену ратом у Украјини, али и одјецима кризе изазване ковидом, учинило прихватљивијом.
Фото Танјуг/АП
Наиме, производи за свакодневну употребу толико поскупљују у последње време, да је нормално функционисање постало луксуз. Најављују се прехрамбени чек у вредности од 50 до 100 евра, као и продужетак субвенције од 18 евроценти по литру бензина. Могуће је да ће бити укинута и ТВ-претплата. Најављено је и да би плате запосленима у државним фирмама и пензије могле да буду подигнуте за четири одсто. Инфлација, на годишњем нивоу, тренутно износи 5,8 одсто, што је највише у последњих 40 година.
Фото Танјуг/АП
И док неки производи бележе изузетан скок цена, попут тестенина, брашна, меса или уља и сенфа, кад их уопште има у рафовима, дотле неки појефтињују, да би имао ко да их купи. Снижене су цене неких алкохолних пића, аперитива и вермута, гелова за туширање, четкица за зубе, прашка за судове или омекшивача за веш. Снижење износи и до седам одсто. Алкохолна пића су јефтинија за 2,87 одсто у односу на април. Јефтинији су и производи за бебе.
Уколико се буде наставило с политиком цена у последњих неколико месеци, дошло би се у ситуацију да неће имати коме да се продају скупи производи, јер су се купци "примирили" и чекају боље дане, док у супермаркетима, за сада, углавном набављају само оно најнеопходније. Зато је све више на снази концепт "купиш један, добијеш два".
Бензинске пумпе при великим тржним центрима одобравају и посебан економски програм, по принципу бонова за набавку намирница као снижење за сваки купљени литар горива, не би ли привукли што више купаца.
Препоручујемо
ЖЕЛЕ ВЕЋЕ ПЛАТЕ: Штрајк железничара у Француској, прекинут саобраћај возова
06. 07. 2022. у 11:18
НЕЗАПАМЋЕНА ТРАГЕДИЈА: Ајкула усмртила студента из Чачка - једини кога је у Будви убила морска неман
05. 07. 2022. у 11:05 >> 08:57
УКРАЈИНСКИ ВОЈНИЦИ У КЛАНИЦИ ПОКРОВСКА: "У граду је прави пакао, Руси довели све снаге које могу"
РУСКА пешадија продрла је у градске границе једног од главних стратешких циљева председника Русије Владимира Путина, претећи да га опколи. Украјинске специјалне снаге укључиле су се у борбе у урбаном подручју.
29. 10. 2025. у 17:43
САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су данас издале тзв. "генералну дозволу" којом се привремено одлажу санкције Росњефту у Немачкој до 29. априла 2026. године, објавило је америчко министарство финансија.
29. 10. 2025. у 16:17
Удала се за 25 лета старијег чобанина, доживела шок кад је умро
Марсел Амфу је читав свој живот живео једноставно. Његова кућа није имала ни струје ни воде. То му је омогућило да уштеди огромне суме новца.
28. 10. 2025. у 21:37
Коментари (0)