НЕ ДАМ ОСТАВКУ! Борис Џонсон поручио кабинету да неће да иде
У УТОРАК су министар здравља Уједињеног Краљевства Сајид Јавид и канцелар Риши Сунак поднели оставке.
Фото: Танјуг/АП
Британски министар за децу и породицу Вилијам Квинс, Лора Трот, млађи министар саобраћаја, министар финансија Џон Глен, и Робин Вокер, посланик за Вустер и млађи министар у УК поднели су оставке у среду због недавног скандала у вези са именовањем Кристофера Пинчера за заменика главни „бич“(званичник политичке странке који је именован да одржава дисциплину међу својим члановима у Конгресу или Парламенту, посебно да би се осигурало присуство и гласање у дебатама).
Прошле недеље, Пинчер је поднео оставку након што је оптужен за сексуалне малверзације у једном лондонском клубу приватних чланова. Бројни политичари су тврдили да је Џонсон именовао Пинчера на место заменика главног „бича“ упркос томе што је знао за претходне истраге.
Препоручујемо
НЕЗАПАМЋЕНА ТРАГЕДИЈА: Ајкула усмртила студента из Чачка - једини кога је у Будви убила морска неман
05. 07. 2022. у 11:05 >> 08:57
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"СРБИЈА ЈЕ ПОЧАСНИ ГОСТ У ПАРИЗУ" Милановић побеснео: Они нису ни у ЕУ, ни у НАТО, ни у Коалицији вољних
ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић изјавио је данас да Србија има улогу почасног госта на војном дефилеу у Паризу поводом Дана Бастиље, а да је Хрватска почашћена што су је тамо позвали.
03. 07. 2026. у 15:08
ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине
ВАЛЕРИЈ Залужни, бивши врховни командант и тренутни украјински амбасадор у Уједињеном Краљевству, рекао је садашњем председнику земље, Володимиру Зеленском, да намерава да постане нови председник Украјине.
01. 07. 2026. у 15:45
СТРАШНО: Предозирао се унук Ере Ојданића - драма у Реснику
УНУК Ере Ојданића, Андрија Ојданић данас се предозирао наркотицима, због чега је морала да реагује хитна помоћ.
03. 07. 2026. у 18:30
Коментари (2)