БРИТАНСКИ ТЕНКОВИ У ПОЉСКОЈ: Оклопна чета наоружана Челенџерима 2 има задатак да одврати Русију
БРИТАНСКИ тенкови су стигли у Пољску, њихов циљ је да одврате руску агресију и да попуне оклопне јединице уместо тенкова које је Пољска донирала Украјини.
Фото: ЕПА
Британски тенкови ће бити интегрисани у пољску 21. стрељачку бригаду Подхале, 18. механизоване дивизије на шест месеци, као део све већег војног присуства Британије у источној Европи после од руске инвазије на Украјину.
Британија је распоредила главне борбене тенкове Challenger 2 у Пољску како би омогућила Пољској да снабдева Украјину тенковима Т-72.
-Разматрамо више шта можемо да урадимо да затрпамо земље као што је Пољска, које би можда желеле да пошаљу теже оружје да помогну у одбрани Украјинаца, рекао је премијер Борис Џонсон на конференцији за новинаре у Индији у априлу.
-Размишљамо да пошаљемо тенкове у Пољску да им помогнемо док пошаљу неке од својих Т-72 у Украјину. Морамо да погледамо шта још можемо да урадимо војно, морамо да наставимо да појачавамо економске санкције – желимо да будемо сигурни да постоји талас за таласом појачаног притиска на Путина.
Министарство одбране је истог месеца саопштило:
-Они би били распоређени на краткорочној основи и њима би управљало особље Уједињеног Краљевства како би се премостио јаз између Пољске која донира тенкове Украјини и пристизања замене.
БОНУС ВИДЕО - РУСКИ "АЛИГАТОР" И "КРОКОДИЛ" У АКЦИЈИ: У бришућем лету јуре ка украјинским положајима
Препоручујемо
УКРАЈИНСКЕ БРИГАДЕ ПРЕД СЛОМОМ У ДОНБАСУ: Изгубиле до 80 одсто састава, поједине више неће да се боре (ВИДЕО)
10. 07. 2022. у 19:32 >> 19:35
ПУТИН О ИСПОРУЦИ "ТОМАХАВКА": Ако Украјина нападне оружјем дугог домета, одговор ће бити запањујући
АКО Украјина покрене нападе оружјем дугог домета на Русију, одговор ће бити запањујући, изјавио је данас руски председник Владимир Путин.
23. 10. 2025. у 17:59
СТИЖЕ ЗИМА КАКВА СЕ ВИЂА ЈЕДНОМ У СТО ГОДИНА? Метеоролози одговорили на спекулације о "зими века"
НЕМАЧКИ портали су преплављени информацијама о екстремној зими, улицама прекривеним снегом и екстремним временским условима који прете земљи.
23. 10. 2025. у 17:38
СПАВА ПОРЕД ВЦ ШОЉЕ БЕЗ ПОКЛОПЦА Хаос у затвору где је Саркози, вичу му: "Осветићемо Гадафија!" Посебан третман за бившег председника
"СВИ затвореници праве буку, вичу, лупају по зидовима..."
22. 10. 2025. у 15:32
Коментари (1)