БАЈДЕН ЋЕ СКУПО ПЛАТИТИ АНТИРУСКУ ПОЛИТИКУ: Кинески медији о погрешним потезима америчког председника
ПРЕДСЕДНИК САД Џо Бајден, својим покушајима да Русији одузме приходе од нафте, ризикује да озбиљно оштети сопствени рејтинг, пише кинески Глобал Тајмс.
Фото: ЕПА/принтскрин/илустрација
Бајден је тренутно у посети Саудијској Арабији. Како пише Глобал Тајмс, амерички лидер намерава да искористи државу "као пиона у својим геополитичким интересима".
- Међутим, Саудијска Арабија је много ближа Русији него САД - наводи се у тексту.
Глобал Тајмс предвиђа да ће Бајденови неуспешни преговори на Блиском истоку негативно утицати на његов рејтинг уочи предстојећих избора у земљи. Како се наводи, власник Беле куће ускоро ће постати председник хроме патке.
У политици, хрома патка или политичар у одласку је изабрани функционер чији је наследник већ изабран или ће ускоро бити.
Препоручујемо
УСКОРО КРАЈ СУКОБА? Руски званичник говорио о завршетку рата са Украјином
15. 07. 2022. у 07:51
"СПРЕМА СЕ ОФАНЗИВА" Британци изнели предвиђања следећих циљева Руса у Украјини
15. 07. 2022. у 09:13 >> 09:18
СВЕ ГОРИ НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Сирене завијају широм Израела, почео нови напад; Иран силовито удара по америчким базама (ФОТО/ВИДЕО)
ДРУГИ дан рата на Блиском истоку, пратите са нама дешавања уживо.
01. 03. 2026. у 07:31 >> 22:56
ОТКРИВЕНО КАКО ЈЕ УБИЈЕН ХАМНЕИ: Једна грешка га коштала живота, Трамп имао неочекиваног савезника
СКРИВЕН дубоко у свом бункеру, Али Хаменеи није очекивао дрзак дневни напад у самом срцу своје моћи.
01. 03. 2026. у 19:16
БИО У ПОСЕТИ ЈУГОСЛАВИЈИ `89: Ко је ликвидарни ајтолах Али Хамнеи? Историјски ОБРТ за Иран - постоје само ДВЕ опције
У АМЕРИЧКО-ИЗРАЕЛСКОМ нападу на Иран, убијен је врховни верски вођа, ајатолах Али Хамнеи док је обављао своје дужности у канцеларији у Техерану.
01. 03. 2026. у 12:45
Коментари (1)