ЛОШЕ ВЕСТИ ЗА НАТО У УКРАЈИНИ: Амерички експерт сматра да је уништење ХИМАРС-а позитиван резултат за Русију

П. З. С. / риа.ру

17. 07. 2022. у 21:16

УНИШТЕЊЕ вишецевних ракетних бацача ХИМАРС и складишта противбродских ракета Харпун у Одеси од стране руске војске је лоша вест за НАТО, сматра амерички стручњак Џек Баки.

ЛОШЕ ВЕСТИ ЗА НАТО У УКРАЈИНИ: Амерички експерт сматра да је уништење ХИМАРС-а позитиван резултат за Русију

Фото: Printscreen


Према мишљењу експерта изнетом за 19Fortyfive, ХИМАРС и Харпун су најбољи артиљеријски системи западних земаља, способни да гађају циљеве на великим удаљеностима са великом прецизношћу, тако да је елиминација ових ВБР позитиван резултат за Русију и „тужна вест“ за Украјину и Северерноатлантски савез.

Како је подсетио Бакби, САД су прошле недеље већ послале осам јединица ХИМАРС за Оружане снаге Украјине, а планирају да испоруче још четири у блиској будућности.

У позадини руске специјалне операције за заштиту Донбаса, која је почела 24. фебруара, САД и њени савезници из НАТО-а настављају да снабдевају Украјину оружјем. Раније је шеф Беле куће Џо Бајден потписао нацрт закона о додели војне, економске и хуманитарне помоћи Кијеву у износу од 40 милијарди долара.

Москва је у више наврата указивала на покушаје Запада да одвуче сукоб снабдевањем муницијом за Оружане снаге Украјине. Руско министарство одбране упозорило је да ће складишта војне опреме постати легитимне мете ВКС у суседној републици.

БОНУС ВИДЕО - УНИШТЕНА ДВА АМЕРИЧКА СИСТЕМА ХИМАРС: Министарство одбране Русије објавило снимак

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВЕШТАК ОТКРИО ЈЕЗИВЕ ДЕТАЉЕ О ДЕЧАКУ УБИЦИ: Ево зашто је Коста пуцао на чувара школе, није га потресло сазнање кога је све убио

ВЕШТАК ОТКРИО ЈЕЗИВЕ ДЕТАЉЕ О ДЕЧАКУ УБИЦИ: Ево зашто је Коста пуцао на чувара школе, није га потресло сазнање кога је све убио

ЗАКЉУЧИЛИ смо да је Коста био способан да управља својим поступцима у време извршења злочина и да та способност није била битно смањена. Постоји једна краткотрајна ометеност, за период у учионици за који он каже да нема сећања, али он је све радио по плану. То указује да је он управљао својим поступцима.

05. 06. 2025. у 17:05

ВРТОГЛАВА СУМА: Колику националну пензију прима Љиљана Благојевић

ВРТОГЛАВА СУМА: Колику националну пензију прима Љиљана Благојевић

ЈЕДНА од наших најистакнутијих драмских уметница Љиљана Благојевић отишла је у пензију, а налази се међу двадесетчетворо уметника, који ће примају националну пензију за допринос култури.

07. 06. 2025. у 11:30

Коментари (1)

АЈДЕ ДА СЕ НЕ ЛАЖЕМО! Драган Стојковић Пикси после Албанија - Србија: Ма, то ме апсолутно не занима!