РУСКИ ВОЈНИ АВИОНИ ОТКРИВЕНИ КОД АЉАСКЕ: Амерички ПВО у приправности, огласио се НОРАД

Новости онлине

11. 08. 2022. у 22:19

СЕВЕРНОАМЕРИЧКА команда ваздушно-космиче одбране (НОРАД) обавестила је јавност о трећем инциденту у ком је учестовао руски војни авион у близини Аљаске, пише Си-Ен-Ен.

РУСКИ ВОЈНИ АВИОНИ ОТКРИВЕНИ КОД АЉАСКЕ: Амерички ПВО у приправности, огласио се НОРАД

Фото: Профимедиа/Илустрација

- Команда је обелоданила информације о инциденту са руским војним авионом који је летео у идентификационој зони ПВО Аљаске између 8. и 10. августа - преноси амерички медиј.

Није објављено тачно време инцидента.

Раније је објављено да је систем ПВО САД и Канаде последњих дана регистровао два руска извиђачка авиона у близини Аљаске.

Из НОРАД су истакли тада да руске летелице нису прешле ваздушне границе САД и Канаде.

НОРАД је здружена команда ПВО система САД и Канаде. 

У јуну су канадске власти најавиле да ће издвојити 4.9 милијарди канадских долара за развој НОРАД у наредних шест година, и 40 милијарди у наредне две деценије.

Тај новац ће послужити за опремање радара који ће покрити области од границе са САД до арктичког круга.

БОНУС ГАЛЕРИЈА: Руско ваздухопловство

БОНУС ВИДЕО: УПОЗОРАВАЈУЋИ МАНЕВРИ - Авиони и бродови кинеске војске учествују у вежбама у близини Тајвана

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТРАМП НАЈАВИО ВЕЛИКУ АКЦИЈУ ЗБОГ РУСИЈЕ: Време је да се прогоне људи

ТРАМП НАЈАВИО ВЕЛИКУ АКЦИЈУ ЗБОГ РУСИЈЕ: "Време је да се прогоне људи"

АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп изјавио је данас да намерава да "прогони људе" који су, по његовој оцени, покушали да се мешају у председничке изборе 2016. године тако што су тврдили да је Русија покушала да утиче на резултат.

22. 07. 2025. у 21:28

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.

22. 07. 2025. у 20:54

Коментари (0)

ОТПЕВАЛА ЛАМБАДУ ПА НЕСТАЛА: Пронашли су је мртву у запаљеном аутомобилу - покушај пљачке завршен трагично