РУСИ О БРИТАНСКОЈ ПРОВОКАЦИЈИ ИЗНАД ЦРНОГ МОРА: Извиђачки авион летео према територији Русије, амбасада јасно осудила овај потез
РУСКА амбасада у Лондону оштро је данас осудила лет британског извиђачког авиона Боинг РЦ-135В преко Црног мора према територији Русије.

Фото: Профимедиа/Илустрација
- Изгледа да је З З 664 (регистрациони број авиона) намерна провокација Велике Британије - написано је на твитер налогу руске амбасаде, преноси Тасс.
Додаје се да је објављен и снимак који показује да се летелица кретала југоисточно од Крима изнад Црног мора од запада ка истоку.
Међутим, наводи се да је касније авион променио курс и кренуо ка западу.
Руско министарство одбране је раније саопштило да је Велика Британија затражила дозволу за лет извиђачког авиона изнад Русије.
Тасс је објавио да су руске ваздухопловне снаге добиле задатак да спрече могуће провокације.
БОНУС ГАЛЕРИЈА: Руско ваздухопловство
БОНУС ВИДЕО: БОРБЕНА АКТИВНОСТ "УРАГАНА" - Снимци Министарства одбране Русије
Препоручујемо

БЕРЛИН “ПРЕЛАЗИ” НА ТЕЧНИ ГАС: Немачка обезбедила нови извор за боље снабдевање гасом
16. 08. 2022. у 19:43

ТИХИ ДУЕЛ: Руски бродови ометали амерички носач авиона на излазу из Јадранског мора
16. 08. 2022. у 19:14

ПРВА ДУГОРОЧНА ПРОГНОЗА СТРУЧЊАКА: Ево када ће пасти снег у Србији и каква зима чека Европу
ПРЕМА првим прогнозама европских стручњака са сајта Severe Weather Europe, зиму 2025/2026 обележиће утицај слабе фазе Ла Ниње и вероватно слабији поларни вртлог. Ово значи динамичније кретање атмосферског притиска, што може омогућити хладније дане у Европи, али и у САД и Канади.
13. 08. 2025. у 09:59

ТРАМП У ОГРОМНОМ ПРОБЛЕМУ: Велики пех пред састанак са Путином на Аљасци
ПРЕДСТОЈЕЋИ састанак између председника САД Доналда Трампа и руског председника Владимира Путина у петак на Аљасци долази у време када у америчкој администрацији готово да нема искусних стручњака за Русију, пише Фајненшел тајмс.
13. 08. 2025. у 11:24

КОСТИЋЕВА БРВНАРА НА МОКРОЈ ГОРИ: Као у ловачком дому - како изгледа глумчева викендица у природи (ФОТО)
ГЛУМАЦ Вук Костић велики је љубитељ природе, лова и риболова, па сваки слободан тренутак користи да оде ван града.
13. 08. 2025. у 10:27
Коментари (1)