ГУВЕРНЕР ПОЉСКЕ НАРОДНЕ БАНКЕ УПОЗОРАВА: Немци хоће да врате своје територије, сада је Пољска на реду
НЕМАЧКА жели „на овај или онај начин да врати” некадашње земље унутар граница Пољске, рекао је у интервјуу за Газета Полска председник Народне банке земље Адам Глапински.

Фото: Shutterstock/Илустрација
-Ако се раније радило о спајању немачких држава или апсорпцији ДДР-а, односно бивше совјетске окупационе зоне, онда се од тренутка када је овај задатак завршио, радило се о повратку у овом или оном облику њихових бивших земље, које су сада унутар пољских граница, рекао је Глапински.
Шеф пољске Народне банке сматра да Берлин планира и да „потчини” појас земаља између Немачке и Русије.
-Излазак Велике Британије из ЕУ отворио је пут за реализацију овог сценарија, сугерише саговорник листа.
Глапински сматра да Немачка има такву идеју о „равнотежи у Европи будућности“.
БОНУС ВИДЕО - ВАШИНГТОНСКЕ ТАЈНЕ: Ко је у Белој кући био геј, а кога су волеле жене?
Препоручујемо

БЕРЛИН “ПРЕЛАЗИ” НА ТЕЧНИ ГАС: Немачка обезбедила нови извор за боље снабдевање гасом
16. 08. 2022. у 19:43

ИНЦИДЕНТ У ЕВРОПСКОЈ УНИЈИ: Пољска није обавестила Немачку о природној катастрофи на Одри
15. 08. 2022. у 13:03 >> 13:08

ЕВРОПСКА УНИЈА СЕ ХВАТА ЗА ПОСЛЕДЊУ СЛАМКУ: Хоће ли јој спас од мрака донети човек који јавно прозива Зеленског
13. 08. 2022. у 15:19 >> 15:19

НОВИНАР БИ ЗА ОВУ РЕЧЕНИЦУ У СВАКОЈ ДРЖАВИ ЗАВРШИО У ЗАТВОРУ: Полицију и тужилаштво који раде свој посао назива “одметнути део”
ОВО што се назива новинаром Нове С у јутарњем програму изговорио је реченицу због које би у свакој држави завршио у затвору.
30. 06. 2025. у 07:38

ХАМНЕИ ПРЕВАРИО ТРАМПА: Америка гађала празно нуклеарно постројење?
ВИСОКИ ирански извори рекли су Реутерсу да је већина високо обогаћеног уранијума на локацији Фордо уклоњена пре америчког напада.
22. 06. 2025. у 10:37

"СЛАГАЛИЦА" ОВО НЕ ПАМТИ: Такмичар од беса полупао тастер
КВИЗ "Слагалица" ретко има несвакидашње ситуације током емитовања, али се необични тренуци дешавају, као и у сваком програму уживо.
29. 06. 2025. у 14:51
Коментари (4)