БУНДЕСВЕР У ПРОБЛЕМУ Бербок: Имамо апсолутни недостатак сопствених резерви

БУНДЕСВЕР доживљава апсолутни недостатак залиха оружја, рекла је немачка министарка спољних послова Аналена Бербок у интервјуу за телевизијски канал ЗДФ.

БУНДЕСВЕР У ПРОБЛЕМУ Бербок: Имамо апсолутни недостатак сопствених резерви

Фото Танјуг/АП

Она је навела да из тог разлога испоруке оружја из Немачке Украјини иду „по танкој линији“.

- Нажалост, ситуација је таква да имамо апсолутни недостатак сопствених резерви - рекла је Бербокова, пише Восток.рс.

Бербокова је објаснила да би било боље да Кијев добије оружје „јуче, а не данас“, као и да Берлин треба да планира „у средњорочној перспективи рок“.

- Због проблема са оружјем у Немачкој, војна индустрија је морала да покрене производњу посебно за Украјину - додала је она.

У позадини руске војне специјалне операције, западне земље настављају да испоручују оружје Украјини.

Москва је више пута саопштила да ове акције само продужавају сукоб, те да транспорти наоружања постају легитимна мета Ваздушно-космичких снага Русије.

БОНУС ВИДЕО:

МАНАСТИР НА ЛИНИЈИ ФРОНТА: Репортер Новости у Доњецком Иверском манастиру

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ПУТИН ГУБИ КРИМ? У току је дубока операција - Украјина изводи брз повратак полуострва након 12 година

ПУТИН ГУБИ КРИМ? У току је "дубока операција" - Украјина изводи брз повратак полуострва након 12 година

ЗАПАДНИ медији и стручњаци данима уназад предвиђају да би се полуострво Крим могло вратити под украјинску контролу, јер је Украјина прекинула руске линије снабдевања.

06. 06. 2026. у 08:59 >> 08:59

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."

02. 06. 2026. у 21:24

Коментари (3)

ИСО стандарди нису само „сертификат на зиду“: Одржан стручни скуп о синергији управљања и интерне ревизије