ФРАНЦУСКА АПЕЛУЈЕ НА ЕВРОПСКУ УНИЈУ: Упозорење издато за скоро 50 плажа у Енглеској и Велсу
ВЕЛИКА Британија угрожава здравље и морски живот на француској обали дозвољавајући да се отпадне воде бацају у Ламанш и Северно море, кажу три европосланика, пише Би-Би-Си.

Фото: Танјуг/АП
Упозорење о загађењу издато је за скоро 50 плажа у Енглеској и Велсу, након што је јака киша довела до преливања канализације у реке и море.
Француски посланици ЕП оптужују Велику Британију да занемарује еколошке обавезе и ризикује морски живот и риболов.
Британске водоводне компаније рекле су да улажу у решавање проблема.
Од свог одласка из Европске уније, Уједињено Краљевство је занемарило своје еколошке обавезе, навели су посланици Европског парламента у писму позивајући на правну или политичку акцију од Европске комисије.
Портпарол британске владе рекао је да њихова тврдња "једноставно није тачна".
Упркос томе што више није везана законима ЕУ, УК је и даље потписник релевантних конвенција Уједињених нација о заштити заједничких вода, тврдили су посланици Европског парламента.
Сва тројица европских посланика припадају проевропској странци Ен Марцхе француског председника Емануела Макрона. Један од њих, Пјер Карлескинд, председава одбором за рибарство Европског парламента.
БОНУС ВИДЕО:
БРИТАНСКИ ПЛАЋЕНИК У УКРАЈИНИ: Нико није ни динара добио за ратовање
Препоручујемо


КОД ГРАНИЦЕ ЦГ/СРБ: Сабласан снимак аутобуса док обилази провалију (ВИДЕО)
25. 08. 2022. у 15:25 >> 18:04

АМЕРИКА БЕСНА ЗБОГ ОДБИЈАЊА КИЈЕВА ДА ПРИЗНА РУСКЕ ТЕРИТОРИЈЕ: Ево зашто су пропали преговори у Лондону
ПРЕГОВОРИ о окончању конфликта у Украјини, који су требали бити одржани данас у Лондону на нивоу министара спољних послова Велике Британије, САД, Француске, Немачке и Украјине, одложени су након што су амерички званичници отказали учешће.
23. 04. 2025. у 16:24

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

ТУГА НА РТС-у: Водитељка Дневника сломљена, опростила се од колегинице: "Мирно спавај, нећу те заборавити" (ФОТО)
"МИРНО спавај, а ја те никада нећу заборавити..."
23. 04. 2025. у 13:02
Коментари (1)