АСАНЖОВИ АДВОКАТИ УЛАЖУ ЖАЛБУ НА ИЗРУЧЕЊЕ: Прети му доживотна робија у Америци због "шпијунаже"

Танјуг

27. 08. 2022. у 07:44

АДВОКАТИ оснивача Викиликса Џулијана Асанжа уложили су жалбу суду у Лондону на његово изручење у САД, након што се Комесарка Уједињених нација (УН) за људска права Мишел Башеле састала са његовим правним тимом и породицом у Женеви, преноси Гардијан.

АСАНЖОВИ АДВОКАТИ УЛАЖУ ЖАЛБУ НА ИЗРУЧЕЊЕ: Прети му доживотна робија у Америци због шпијунаже

Фото: Профимедиа

Асанж (51) је оптужен у САД за шпијунажу по 18 тачака оптужнице, због докумената који су процурели 2010. и 2011. године, а ако буде осуђен, прети му доживотни затвор, наводи британски лист.

Викиликс је саопштио да је Асанжов правни тим изнео "савршене жалбене разлоге" Врховном суду Велике Британије, против одлуке британске министарке унутрашњих послова Прити Пател, која је у јуну одобрила изручење Асанжа у САД.

Британски суд је прошле године стопирао његово изручење, али је након тога усвојена жалба америчке владе Вишем суду, наводи Гардијан.

Жалба његовог правног тима уследила је након што се Комесарка за људска права УН Мишел Башеле састала са Асанжовим адвокатима и супругом у Женеви.

Џулијан Асанж, који је аустралијски држављанин, се од 2019. налази у Белмаршу, затвору високог обезбеђења у Лондону, од када му је Еквадор укинуо азилантски статус у амбасади у Лондону.

БОНУС ГАЛЕРИЈА: Украјински "Бајрактари"

БОНУС ВИДЕО: "УРАГАН" ПОНОВО ДЕЈСТВУЈЕ - Најновији снимци Министарства одбране Русије

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета

РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета

РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.

20. 12. 2025. у 09:41

ХРВАТИ ПОСЛАЛИ ЈАСНУ ПОРУКУ: Држава нам је на погрешном путу!

ХРВАТИ ПОСЛАЛИ ЈАСНУ ПОРУКУ: "Држава нам је на погрешном путу!"

ВЕЋИНА грађана Хрватске сматра да земља иде у погрешном смеру, а највише примедби имају на корупцију, инфлацију, ниске плате, мале пензије и сиромаштво, показало је децембарско истраживање Кробарометра, објављено у Дневнику хрватске Нове ТВ.

26. 12. 2025. у 12:34

Коментари (0)

ДР НОВОСТИ у клиници где се негује стручност, поверење и хумани приступ пацијентима