КИНА ОБЕЋАЛА АМЕРИЦИ: Одговорићемо на ваше провокације

Novosti online

28. 08. 2022. у 16:55

САД су још једном покушале да дестабилизују ситуацију на Тајвану, саопштила је кинеска амбасада у Вашингтону.

КИНА ОБЕЋАЛА АМЕРИЦИ: Одговорићемо на ваше провокације

Фото: Профимедиа/Илустрација

Посета америчког сенатора Марше Блекбурн Тајвану разбеснела је Пекинг. Кинеско руководство је обећало да ће одговорити на такав напад. Кина доживљава акције Сједињених Држава као мешање у унутрашње ствари државе.

Почетком августа, председница Представничког дома Сједињених Држава Ненси Пелоси посетила је покрајину. Нешто касније, гувернер Индијане Ерик Холкомб је следио њен пример. Тензије су појачане посетом делегације америчких конгресмена на челу са Едом Маркијем Тајвану.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Сада је дефинитивно пукло савезништво САД и Украјине: Зеленски урадио нешто незамисливо

Сада је дефинитивно пукло савезништво САД и Украјине: Зеленски урадио нешто незамисливо

УКРАЈИНСКО руководство, након више од годину дана напора да одржи стабилне односе са администрацијом председника САД Доналда Трампа, јавно је признало крах досадашњег партнерства.

20. 04. 2026. у 20:41

Мађар би да хапси Путина и Нетанјахуа: Закон је јасан, то је обавеза

Мађар би да хапси Путина и Нетанјахуа: "Закон је јасан, то је обавеза"

БУДУЋИ мађарски премијер Петер Мађар изјавио је да ће се његова земља поново придружити Међународном кривичном суду и бити спремна да спроводи налоге за хапшење, укључујући и онај који се односи на израелског премијера Бењамина Нетанјахуа.

20. 04. 2026. у 20:04

Коментари (0)

Богић Богићевић хитно оперисан: У критичном је стању, задобио тешке телесне повреде