УПОЗОРЕЊЕ У НЕМАЧКОЈ: Недостаје угља у земљи – неколико термоелектрана престало са радом

05. 09. 2022. у 17:21

НИЗАК водостај угрожава испоруку угља у термоелектране, а произвођачи електричне енергије у региону Рајне упозоравају да би снабдевање струјом могло да се смањи услед кашњења у испорукама.

УПОЗОРЕЊЕ У НЕМАЧКОЈ: Недостаје угља у земљи – неколико термоелектрана престало са радом

Фото Shutterstock

Како извештава агенција Блумберг, а преноси РТ, један број термоелектрана које раде на угаљ, међу којима су и оне којима управљају компаније Трианел и ЕнБВ издале су саопштења у којима упозоравају на кашњења у испорукама угља.

Трианелова електрана Лунен морала је, каже се у саопштењу ове компаније, да прекине производњу струје током прошлог викенда, док је ЕнБВ-ова електрана у Хајлброну такође морала да заустави рад.

Портпарол Трианела је за медије објаснио да су због суше која је довела до ниског водостаја на кључним пловним путевима барже биле принуђене да смање количину угља који носе како би могле да плове по плитким водама.

- Све је то нормално ових дана. Ситуација ће се променити ако буде више кише - истакао је он.

Вест се појављује у тренутку када званични Берлин, упркос прокламованој посвећености ка увођењу зелене енергије на почетку мандата канцелара Олафа Шолца, оживљава затворене електране на угаљ не би ли тако смањио потрошњу природног гаса, с обзиром да је снабдевање гасом из Русије значајно опало због санкција.

(Спутњик)

БОНУС ВИДЕО - ЕЛИМИНИСАН ЗАМИШЉЕНИ НЕПРИЈАТЕЉ: Погледајте кадрове са војне вежбе "Исток-2022"

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСИ ДОНЕЛИ ОДЛУКУ: Нафтна компанија продаје своју имовину у иностранству због санкција САД-а

РУСИ ДОНЕЛИ ОДЛУКУ: Нафтна компанија продаје своју имовину у иностранству због санкција САД-а

РУСКА нафтна компанија Лукоил саопштила је данас да, због увођења рестриктивних мера неких држава против те фирме и њених подружница, намерава да прода своју имовину у иностранству.

27. 10. 2025. у 21:49

ЦЕЦИН СИНЕ, ЋУТИ И УДАРАЈ, ЗА БОЉЕ И НИСИ! Водитељка одбрусила Вељку - Озбиљан комплекс!

"ЦЕЦИН СИНЕ, ЋУТИ И УДАРАЈ, ЗА БОЉЕ И НИСИ!" Водитељка одбрусила Вељку - "Озбиљан комплекс!"

НАКОН што је боксер Вељко Ражнатовић покушао да исмеје перформанс водитељке Јоване Јеремић, који је уприличила током прославе њеног рођендана, она му је брзо јавно узвратила, у свом стилу.

26. 10. 2025. у 10:48

Коментари (1)

НЕКА ЈЕСЕН БОЉЕ ЗВУЧИ УЗ АУДИО БМ